Chystáte se někam letět? Víte, co smíte mít u sebe?

Myslím na palubě letadla u sebe. Víte o omezeních z poslední doby?

 

A o těch, které se teprve chystají?

Teroristí jsou vynalézaví a prý se už taky stalo, že byli připraveni vyrobit výbušninu přímo na palubě letadla z ingrediencí, které si například tři, přinesli do letadla v lahvích a tak se zrodila nová bezpečnostní opatření.

Zatímco je už minulostí, co jsme na paluby letadel nesměli brát nože, nůžky či potřeby pro manikúru. V roce 2004 Evropská unie rozšířila zákaz o další potenciální zbraně včetně bruslí, rybářských prutů či skateboardů, USA se pak rozhodly zapovědět zapalovače, v létě letošního roku přibyly i další věci a nyní na podzim zase další.

Na palubu letadla nyní tak nově nesmíte brát kromě zmíněných nožů a rybářských prutů ani žádné tekutiny, tedy žádný alkohol ale ani žádné pití v plastových či jiných lahvích. Zakázány jsou roztoky na kontaktní čočky, krémy na opalování, tělová mléka, zubní pasty, tekutá léčiva, parfémy. Dále pak nesmíte mít obaly na brýle, mobilní telefony, osobní počítače, fotoaparáty, přehrávače, předměty po kapsách. Od jara příštího roku pak bude povoleno brát na palubu letadla pouze 1 zavazadlo o velikosti 20x54x? cm , prostě aktovku.

A co si na palubu vzít smíte? Jeden plastový sáček (nejlépe průhledný.Cestovní dokumenty. Léky jen nezbytně nutné po dobu letu (např. inzulinovou soupravu. Jídlo pro dítě, dětské utěrky, pleny, dětský krém, mléko v lahvičce; obsah lahvičky je kontrolován, jeden z rodičů se musí mléka při kontrole napít. Dámské hygienické potřeby, pokud jsou nutné po dobu letu; balení musí být otevřené, papírové kapesníky a utěrky musí být také rozbalen.

Takže, pokud se někam chystáte letět, pamatujte na tom, abyste nemuseli na letišti váhat mezi zrušením letu a vysypáním svých pokladů do odpadkových košů.

Myslíte, že teď budou na letištích něžněji zacházet s našimu kufry, když se v nich bude nacházet tolik pokladů?:o))

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *