Investice

A které jsou vlastně ty dobré? 

Od chvíle, co jsem začala investovat do umění přemýšlím nad tím, co je vlastně dobrá investice, zkrátka a dobře, vnitřní ujištění se, že toto je dobrá investice" mi nestačí.

Moje matka investovala celý život do zlata a odůvodňovala to tím, že zlato prý nikdy neztratí hodnotu. Asi neztratí, pokud ho ovšem ukazujete na svém těle a nemáte ho v trezoru. Pokud ho pak chcete prodat, zjistíte, že hodnotu ztratilo bezprostředně po nákupu, něco jako automobil, ovšem ten se dá přece jen prodat se ztrátou, zlato můžete schovávat proto, abyste ho v časech nejhorších vyměnili za chleba, kilo za kilo. V tomto směru je na tom umění lépe, když mistr zemře, umění většinou nabude na hodnotě a to je dobré, samozřejmě ale pouze v případě, že jste měli úmysl to umění po zvýšení jeho ceny, prodat.

Co nákupy nemovitostí? Jo, určitě je dobré nakoupit byty bez regulovaných nájemníků a pronajímat je, to ovšem pouze v případ, že se Vám povede koupit za dobrou cenu byt,který nepotřebuje statisícové opravy.

Koupit si byt na hypotéku a neplatit tak nájmy? Jo dobré, rozhodně tím uděláte dobrou investici pro své děti, které pak předmět investice prodají a budou se hádat o to, jak se to rozdělí, Vy si tuto investici prostě  při celoživotních splátkách neužijete.

Koupit rodinný dům? Většinou dost velký, aby se v něm dalo s dětma žít? Nu ano, dobrá investice, v počátku určitě, rozhodně do doby, než Vám děti sdělí, že se stěhují do nějakého podnájmu a nebo si berou vlastní hypotéku (kterou budou splácet pro své děti) a Vy zjistíte, že jste v baráku pro 6 jen 2 a že je to zbytečné ( to v tom lepším případě) , nebo pževážnou část Vašeho domu obsadí rodina jednoho z dětí a to druhé se bude tvářit, že tím pádem byste tu hypotéku, kterou si muselo" vzít na vlastní bydlení, měli platit vlastně Vy.

Takže když to tak shrnu, dobrá investice je třeba koupit si psy, nebo pesy, to je investice, která přináší radost. Taky boty jsou moc dobrá věc, sice podléhají módě, ale nakonec, do čeho by pak člověk dál investoval, kdyby nepodléhaly:o). Taky do zdraví, i vlastního je mnohdy dobré investovat a samozřejmě, aby to taky mělo nějaké pozitivní memento:o), dobré jsou investice charitativní a to nejen o Vánocích.

No a vůbec nejlepší investice jsou ty citové, fakt:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *