Sbíráte něco?

Já ano, ale dost nepořádně!Sběratelství se věnuju stejně jako všem ostatním věcem ve svém životě, nepořádně, ne chaoticky, prostě nepořádně.
První sbírka na kterou si vzpomínám byly ubrousky, měla jsem jich 3 krabice a byly krásné:o), bylo to totiž v době, kdy se zde prodávaly ubrousky bílé, ehm nažloutlé, z papíru, kterým se nedala utřít ani, no, natož pusa. Rodiče hodně jezdili do ciziny a pak už i já s nimi jsem jezdila a taky to všichni všude věděli a tak mi chodily ubrousky ze všech světa stran. Byla to pěkná sbírka a bohužel netuším kde skončila, možná se jednou najde mezi nějakými poklady mé matky.
Pak přišla bižuterie, všechno muselo být do správných barev a ve všech barvách a dodnes toho mám plnou krabici na kloubouky, Gremlinům se to moc líbí, zejména Matějovi, bůh ví co se z toho vyvine:o)))
Později můj otec rozhodl, že sbírám známky a dělal to za mne velmi poctivě, já tomu totiž vůbec nerozumněla a taky mě to ani trochu nebavilo a ta modrá nikde!
Pak jsem sbírala knihy, což bylo vzhledem k tomu, jaká literatura a jak hojně zde vycházela, dost náročné, ale přesto je to moje největší sbírka.
Jednu dobu jsem sbírala červené věci, taky to byl dost problém, ale některých se nemohu zbavit dodnes:o).
Pak jsem sbírala porcelánové hrnky, což dělám vlastně pořád, taky se Vám u nás těžko stane, že by dva lidi vyfasovali na nějaký nápoj stejný hrnek.
Kachy a husy, to mi vydrželo dost dlouho, kachny porcelánové, kachny z teracoty, kovové, hrnky s kachnama, prostě všechno s kachnama.
Kachny později vystřídaly kočky, taky na všem, ale mám i 3 kočky od Rady.
Taky minci mám jednu:o)) získala jsem ji na základě jedné citové investice a je velká, nicméně zůstala sama.
Pak jsem sbírala krávy, ani nevím jak to začalo a co mi tím chtěl kdo naznačit, nicméně stalo se a stejně jako kachny, i krávy jsou tu i tam jako solitery i na všem možném.
V neposlední řadě sbírám věci související s mým koníčkem, tedy vykládací karty, snáře-které nečtu, knihy o astrologii, numerologii a všech dalších možných logiích, svíčky, nejrůznější rituální předměty  a , a to zejména, kameny všechny možné i drahé:o)), zde musím ovšem podotknout, že tomuto sběratelství se věnuji poměrně cílevědomě a vůbec ne nepořádně:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *