Třpyt v trávě

neděle 3.12. v 16.45 na ČT 2, poměrně starý a DOST dobrý film z roku 1961 režiséra E.Kazana v hlavní roli s  mou olíbenou Natálií Woodovou ( od jejíž smrti mimochodem 29.11. uplynulo 25 let).

 

Třpyt v trávě natočil režisér Elia Kazan v roce 1961 podle původního filmového námětu dramatika Williama Ingeho. V romantickém příběhu milostného zklamání mistrně vykresluje atmosférou amerického venkovského města v Kansasu dvacátých let. Popisuje typické úspěšné americké rodiny, žijící v idylické symbióze s americkým prostředím tzv. přijatelným životním stylem před příchodem hospodářské krize. Do této společnosti vstupuje mladá a naivní dívka Wilma, která se bezhlavě zamiluje do pohledného mladíka právě z takové vlivné rodiny. Po prožití milostného zklamání ve vztahu s mnohem zkušenějším mužem konči Wilma se zlomeným srdcem. V tichu a klidu psychiatrické léčebny hledá v sobě sílu a odvahu se odrazit od úplného dna. Až téměř melodramatický snímek byl oceněn v roce 1962 Oscarem za scénář, divácký úspěch ale slavil i díky dvěma vynikajícím hereckým představitelům. Natalie Woodová si za roli Wilmy odnesla oscarovou nominaci.

Natálii taky jistě znáte jako Marii z West Side Storry, taky z filmu Kočka na rozpálené plechové střeše, Odtud až na věčnost.

Když jsem ten film viděla poprvé, bylo mi něco málo přes 20 a tehdy semnou dost silně zacloumal:o) a taky mě vedl k prvnímu docela dost zásadnímu rozchodu.

Zítra se podívám určitě :o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Budeme se dívat? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *