Příjdete-vynadají Vám, nepříjdete-vynadají Vám taky!

Když jsem před pár lety slíbila své matce, že se nechám zevrubně vyšetřit, protože jí selhal systém velkých cév, netušila jsem, že ta vyšetření budou zas až tak podrobná.

I přesto, že moje velmi praktická lékařka odbývá většinu mých stížností na cokoliv slovy  Podívej se do občanky!" a nebo Nehu!" (což pronáší zásadně přes zapálenou cigaretu), velmi pravidelně mě krevně testuje a to na všechno co si dovedete představit, jo, tohle taky:o). Nicméně před těmi pár lety bez komentářů pokývala hlavou a odeslala mě k velmi hezkému primáři Interny do Motola s požadavkem na vyšetření od hlavy až k patě, takže jsem projela všemi rentgeny, echy, sony a taky všemi v Motole přítomnými tunely.

 Odkdy chraptíte?" otázal se pan primář. Cože? No odjakživa, pokud si pamatuju." já na to. Kouříte, jak dlouho?" on na to a hnedle jsem měla u příjmení velký červený vykřičník a pod ním ještě větší nápis CHRONICKÝ KUŘÁK".  Ten Váš chrapot se mi nelíbí!" pokračuje primář a já jsem celá překvapená, protože můj hlas lehce podkreslený francouzským chrapotem většinou všichni, včetně primářů, považují se erotický:o) (pokud zrovna nekašlu).

No a tak jsem kromě jiného skončila i na oddělení,kde měří dechy a kde mi okamžitě vynadali, že proč tam chodím, když kouřím. No prostě POSLAL MĚ SEM, jinak bych sem nešla, a posléze na krčním, kde mi řekli, že jsem měla přijít o dost dřív, ale NIKDO MĚ TAM NEPOSLAL, vzhledem k té občance:o) a pak jsem slíbila, že se nechám uspat jedině pod příslibem, že se neprobudím s dírou v krku a sondou v nose a pak jsem zase slíbila já, že příjdu za rok na kontrolu. Zde mám zpoždění 5 let a už zase chraptím:o).

U docenta  mi před rokem v řijnu řekli, že mám přijít zase za rok a tak jsem se koncem října objednala. Objednali mě na 18. prosince a sotva jsem 18. přišla, sestra mi hned vynadala, že TOHLE PRÝ NENÍ ROK, no není, skoro, ale  kdo za to může?"

V ordinaci pak ten ROK komentoval i docent, ale s úsměvem, jako bych mohla za to, že má půlroční objednací termíny a tak mu ani nepřipomívám, že se mi stalo, že mi termín objednávky jednou posouvali ¾ roku a tak se usmíváme oba. Nějaké problémy?" ptá se a já si nestěžuju, stejně bych slyšela maximálně to o té občance.

Žádám o vyšetření mamografem, pořád to všude říkají, že se to má, občas, tak proč ne já, že!?  Jo, ale když se Vás budou ptát, jestli berete hormony, musíte lhát, že ano!". Tohle říkal už minule, ptali se, nelhala jsem, nic se nestalo, ani mně a evidentně ani jemu.

Včera se objednávám telefonem na to vyšetření…." Jistě, jméno, příjmení, Vy jste tady nebyla od roku 2001!!! Jste nepořádná!" vrčí na mě ta žena.

No, nebyla, nikdo mě sem neposlal a neberu hormony, sakra!", vrčím já.

Hm a kterýpak je to lékař (hehe, jakože ke kterému pitomci to chodím)?"

 Noooooo, je to Váš  přednosta:o))))!"

Aha………………………., no tak 2.2."

Z výše popsaného usuzuji, že nejlépe jsou na tom v českém zdravotnictví neodbytní a nezaměstnaní hypochondři, nekuřáci, mladší 35 let!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *