Tak tomuhle řikám skandál!

Tak to vidíte, zatímco náš lid zde řeší zásadní otázku, zda a komu vadí, že pan premiér je poněkud promiskuitní a ještě navíc má tu drzost se s tím netajit

( mimochodem Prima včera ukázala sestřit všech politiků v minulosti disponující nějakou tou přítulkyni, sestřih začínal prezidentem Havlem, pokračoval přes prezidenta Klause až po bývalého primátora Kasla),
Polsko řeší problém poněkud zásadnější. Muž, který měl být v neděli inaugurován, polský arcibiskup Stanislaw Wielgus, byl 20 let spolupracovníkem Polské tajné policie v  pozici tajného agenta a rozvědčíka a aby toho nebylo málo, do pátku se to snažil zatlouct ze všech sil a to i přesto, že prostřednictvím médií už snad každý polák viděl rozsáhlé spisy, dokazující, že byl aktivním spolupracovníkem a několik let udával kolegy tajné policii.
"Svatý otec" Wielgusovi ještě včera vyjadřoval podporu a důvěru (ovšem při minulosti jeho samotného se není co divit).
Co znamená tenhle skandál? No přinejmenším možná to, že cokoliv člověk svěřil tomuto duchovnímu při zpovědi mohlo být slyšet až v Moskvě. Přinejhorším……., těžko říct v jakém vztahu byly špičky katolické církve se státní mocí a zda se o spolupráci na takové úrovni "nahoře" nic nevědělo.Je to docela dobrá partička tahle církev:o)
A tomuhle já teda říkám skandál!
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *