7 Divů světa je už zřejmě zastaralých

a tak celá Zeměkoule volí 7 nových Divů. Ano,můžete i Vy:-)

Rok 2007 bude výjimečný tím, že bude oficiálně vyhlášeno novodobých sedm divů světa. Ty, které jsou dnes stále ještě známé již vyjma pyramid v Gíze nestojí, a tak bude celý svět volit v jednom z prvních celosvětových fór svých nových sedm divů světa. Hlasovat můžou samozřejmě i občané České republiky. Nových sedm divů světa bude vyhlášeno 7. července 2007.

Nakonec je pravda, že se můžeme domnívat, že Divem byly například Visuté zahrady, nebo Kolos Rhodský, ale málo naplat, posoudit to nemůžeme a tak tu máme tuto novou možnost.

V anketě, které se zúčastní milióny lidí po celém světě, mohou hlasovat i nezletilí. Stačí se pouze registrovat. Volit se dá i telefonicky, online možnost hlasování je však pro české občany o mnoho jednodušší. Zatím hlasovalo necelých 24 miliónů lidí.

Do slavnostního vyhlášení, které proběhne 7. července v portugalském Lisabonu, zbývá půl roku. Na výběr máte v hlasování z jedenadvaceti staveb, které se dostaly do užšího výběru.

Pokud si myslíte, že nejkrásnější jsou staré historické stavby, možná vás může zajímat, že řecká Akropole se zatím do nejlepší sedmičky nevměstnala. Příznivci moderních staveb možná budou chtít pomoci Eiffelově věži či budově Sydney Opera House, které v Top 7 taktéž nejsou. Fandy tajemných a mysteriózních monumentů možná rozlítí fakt, že khmerský chrámový komplex na území Kambodže Angkor Wat zatím na sedmičku také nemá.

Účastnit se celosvětové ankety můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na adrese http://www.new7wonders.com/ a poté už pouze odeslat svůj hlas.

O Opera House v Sydney moc přemýšlet nemusím, ta mi připadá jako hodně jasná, ale napadají mě i jiné stavby, včetně některých mostů, nebo některých jiných staveb na vodě.

Takže, zapojte se i Vy, třeba se nám tam podaří protlačit Svatého Víta nebo Tančící dům:-))

Acropolis

Alhambra

Angkor

Chichen Itza

Christ Redeemer

Colosseum

Easter Island Statues

Eiffel Tower

Great Wall

Hagia Sophia

Kiyomizu Temple

Kremlin / St. Basil

Machu Picchu

Neuschwanstein Castle

Petra

Pyramids of Giza

Statue of Liberty

Stonehenge

Sydney Opera House

Taj Mahal

Timbuktu

Mých 7 jsou tyhle:

Christ Redeemer

Easter Island Statues

Great Wall

Machu Picchu

Pyramids of Giza

Stonehenge

Sydney Opera House

zdroj: novinky.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *