Je čím dál tím těžší ty peníze vydělat a taky je udržet

a důvody jsou různé a přitom vlastně ty samé:o)Nejhorší snad není ani to, že lidi tak nějak obecně na nic jiného, než na ty vozejky plné žrádla už peníze nemají, nejhorší je, že nechtějí chápat věci, kterou jsou prostě úplně jasné a místo aby plnili příkladně jen ty vozíky, vyhazují peníze i za nesmysly.

Tak například ani vysokoškolsky vzdělanému člověku nevysvětlíte, že rozsudek v kterém soud řekl, že  není možné dát výpověď z bytu, protože to v čem bydlí není byt a tidíž nevzniklo právo nájmu" neznamená, že v tom bytě" bude bydlet klidně dál, ale znamená to, že může přijet stěhovák. NE. Musíte s ním o tom rok diskutovat, pak podat návrh aby přijel ten stěhovák a pak možná pochopí, že je lepší se s Váma dohodnout, že se přestěhuje do jiného bytu, který jste mu náhradou nabízeli už před tím prvním soudem. Sečteno, 2 roky v prdeli a 50 tisíc za právníky taky.

Nebo, 3. vysokoškolsky vzdělaným nevysvětlíte, že je prima ušetřit za úklidovou firmu 1.500,- Kč měsíčně- což představuje pro každého z nich 50,-Kč měsíčně, ale taky je potřeba najít náhradního vola, který jednou za ¼ objedná za 8 tisíc kontejner a vlastníma silama vyrve krysám jejich kořist a tu do kontejneru naloží a těch 8 tisíc taky sám zaplatí. Nevysvětlíte.

16 let se snažím daňovým poplatníkům vysvětlit co je a o není možné pokud jde o optimalizování jejich daní. Nejprve se to všechno dalo vyčíst z útlé knížečky a přesto, že se na úřadech vyskytovaly objemnější knížečky vysvětlivek, kterými se řídili tam, dalo se. Knížeček časem přibylo a v mnohém z toho co se v nich píše se už nevyzná ani prase, natož daňoví poradci, případně příslušní úředníci,protože ty objemnější pokynové už jsou tak objemné, že kdo by se v tom hrabal. Ale i tak, dalo se.

Dnes jsem zjistila, že pojem  zvláštní režim" pokud jde o DPH, se mi prostě klientovi během roku vysvětlit nepodařilo.Vysvětlili jsme si to myslím velmi podrobně a opakovaně, zaúčtováno to máme za 3 čtvrtletí správně,tedy z mého pohledu, chybička je jen v tom, že by se ho nikdo odpovědný nesměl nikdy zeptat, co to vlastně prodává. A to jsem bohužel já pochopila až dnes.

Nakonec, co by člověk od těch lidí chtěl, když žijí v zemi, kde se bez uzardění říká, že  poskytování bydlení není podnikatelská činnost", v zemi, kde jedna skupina koupila své byty po 0.54 Kč za 1m2, druhá bydlí v bytech nájemních za 34,-Kč měsíčně/m2 a ta třetí bydlí měsíčně třeba za 250,-/m2.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *