Jak jsem byla poprvé přezkoušena

aneb Boží mlýny melou jistě a tuplovaně:o)

Stalo se to, veřte nevěřte, týden poté, co jsem získala svůj řidičský průkaz a bylo to v roce, no bylo to dávno:o).
Myslím, že to, proč jsem "vyndala" z garáže naše téměř nové Žiguli 1300 a jela vůbec někam nemělo tehdy žádný důvod, tedy kromě toho nového řidičáku,
Projela jsem město a bravurně zaparkovala u nádraží před tehdy jediným hotelem našeho města, asi jsem taky vysedla a udělala nějaké kolečko a poté jsem měla v myslu stejně bravůrně opustit parkoviště, jenže….
Vedle mne parkovalo auto západní značky se západní značkou, které jsem při vyjíždění poškodila po celé polovině pravoboku žígovým zrcátkem. No, žádná katastrofa to nebyla, žádné poškození plechu a fakticky ani žádné vážné poškození laku, prostě černá umělohmotná zrcátková čára.
Na lísteček jsem napsala své jméno, adresu a SPZku, zastrčila lístek za stěrač a pak jsem šla zjistit do recepce, jestli tam ten cizák bydlí. Bydlel a tak jsem nechala další lísteček se stejnými údaji i v recepci a jela jsem domů.
Přišli si pro mě domů po 1 vnoci:o), možná mě nechtěli zatknout, ale rozhodně chtěli můj nový voňavý řidičák a říkali, že cizák tvrdí, že mu vznikla na vozidle škoda nejméně 50.000,- Kčs, protože celé auto musí "do laku" a prý má taky rozbité zadní světlo ( ale v tom jsem fakt nejela).
Po týdnu mě tedy přezkoušeli, zaplatila jsem pokutu 500,-Kčs ( což představovalo zhruba polovinu platu), řidičák se ke mně vrátil a já si myslela i na VB nahlas, že já jsem sice pitomec, ale ten pán, co si musí nechat přelakovat to auto, je zmetek co vyinkasuje z pojistky víc peněz než stál celý Žigulík.
Zhruba ve stejné době co můj řidičák ležel v cizí zásuvce policejního psacího stolu. moje máma zastupovala v rozvodovém řízení pana X, jehož manželka si našla nějakou známost, doma vyměnila zámek, X vyhnala na ulici a že si jako nechá byt a 2 děti a pan X na ně bude platit výživné. Pan X se bránil, tvrdil, že on je hodný, ale paní Xová, že se zbláznila a našla si nějakého chlapa Y, ovšem paní Xová říkala, že je to lež jako věž a pan X je ničema a tak to všechno pro pana X vypadalo dost nedobře.
Uběhlo asi půl roku, já se mezi tím naučila docela obstojně i parkovat a odparkovávat a ve vzdálené Moravské Třebové se stala poměrně vážná dopravní nehoda zaviněná jakýmsi cizincem v cizím autě s cizí dopravní značkou. Řidič i jeho spolujezdkyně skončili na spoléčné JIPce tamní nemocnice a co čert nechtěl, on to můj cizák a paní Xová, všichni tři na sračky, teda oni dva i to cizí auto s cizí značkou v původním laku s černou žígovou zrcátkovou čárou začínající na pravém předním blatníku a končící v polovině pravých předních dveří.
Pana X soud k jeho spokojenosti rozvedl, svěřil mu do výchovy obě děti i společný byt, který obýval s paní Xovou a pokud jde o cizáka, myslím, že tuhle opravu auta už mu žádná pojišťovna neproplatila.
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Deníky a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *