Svatební epidemie

a po té teplé zimě ji má kde kdo:o)) 

Jo taková svatba, to nebyla nikdy žádná legrace, zejména teda pro ty, kteří chtějí svatbu velkou, takovou tu tzv. se vším všudy, což znamená přinejmenším to nejdůležitější,  tedy svatební hostinu nejméně  pro 50 lidí:o).

Vdávat, či ženit se kdysi, byl problém, nic nebylo. Svatební šaty ani oblek jste si nikde nevypůjčili, prstýnků se produkovalo asi 10 druhů ( takže když se sešla nějaká větší společnost, určitě 5-6 lidí podle prstýnků vypadalo jakože patří k sobě), výběr obuvi byl tristní, v květinářstvích měli jen růže a karafiáty, prostě katastrofa.

Vdávat, či ženit se dnes, je problém, je všechno. Svatební šaty i oblek si vypůjčíte a výběr je ze stovek modelů, které ovšem bohužel vypadají všechny stejně http://www.adina.cz/ a nevěřte tomu, že ve velikostech XL nebo XXL vypadají stejně krásně. Zkrátka a dobře, pokud nevěsta chce, aby jí šaty slušely stejně jako modelkám na obrázcích, musí měřit nejméně 170cm, vážit maximálně 55 kilo, pas do 60cm a poprsí nejméně číslo 3. A to není všechno!

Sehnat bílé lodičky na bílém podpadku, no schválně si to zkuste, a sehnat takové boty v barvě champagne, tak to ani nezkoušejte:o)

Pod šaty musí dobře sedět" prádlo, takže to prádlo musí sedět nejen Vám, ale i šatům, protože ty šaty prostě nic jiného nepřipustí.

No a pak, kadeřník, manikérka, kosmetička a všechno se to musí vyzkoušet nejméně jednou předem.

Poslední svatba na které jsem byla se odehrávala z části v Pravoslavném (parašutistickém) kostele a částečně na Petříně, hostů bylo asi 100. Nevěsta měla dvoje velké svatební šaty, jedny na obřad, druhé na období po obřadu ( ty byly menší a větší neměli, takže nemohla celý den jíst), svatba to byla moc hezká a vydařená, ovšem celé to přišlo na 350 000,- a to ani nemluvím o tom, že nevěsta musela přejít na pravoslavnou víru:o).

V červnu se mi bude vdávat kamarádka a svatba se uskuteční v půl 10 dopoledne v místě 50 km vzdáleném od jejího bydliště. Chudinka, vstávat bude muset tak ve 4 ráno. Snad nezaspí, snad nezaspí kadeřnice, snad nezaspí kosmetička, snad nezaspí ženich!

Já zaspím určitě:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *