Podívej, tohle je knihovna, co tomu říkáš?

Ne, že by mi můj muž musel říkat co se mi má a co nemá líbit, nicméně z nás dvou je on ten odvážnější ať už jde o barvy, tvary nebo materiály a tak většinu interiérů a exteriérů konzultujeme, i když pak nakonec skončí v méně dramatickém provedení- po mém:o). No a když pro mne v 91 roce přijel po víkendu ve Fordu, který přestřík do barvy Milka, zůstala stife polovina okresního města a všichni zírali víc než já včera na tu chobotnici:o)

Když dnes přijel, udělali jsme si kafe a já nalistovala patřičnou stránku v dnešním DNES.

 Co říkáš na tu stavbu Knihovny? Užs to viděl?  posunuju k Filipovi stránku s fotkou.

COTO? A TO si musíme postavit kam??" hledí na šmoulí domeček.

 :o))) no my nikam, tohle je vítězný projekt Kaplického z mezinárodní architektonické soutěže na budovu Národní knihovny a bude to stát na Letné jak je teď ta tramvajová smyčka!" zasvěcuju nezasvěceného.

 Děláš si legraci! DNES má dnes nějakou špásovnou přílohu? Kde jsou Jů a Hele??"

Neee nedělám, to je fakt jako, no koukni, tady třeba říká předsedkyně mezinárodní poroty, že ta stavba je 100%ní a nic podobného ještě nikdo z nás nikdy neviděl!", čtu z tisku.

 Noo tak to má předsedkyně 100% pravdu! A neletí Ti to už náhodou Moni?:o)))" směje se Filip.

A nebo tady, hele, architekt Kaplický říká, že nejvíc pyšný je na řešení skladovacího systému knihovny, kdy každý čtenář může získat požadovaný titul během 3-5ti minut!!" čtu dál z novin.

 Kaplický žije už skoro 30 let mimo a patrně zapomněl jak vypadá cokoliv, když se do toho zapojí český fenomen!" Filip na to.

 Taky tady říká, že budova nebude bránit výhledu na panoramata:o) a z mnohých míst ji prakticky nebude vidět, protože bude skryta za stromy na Letenské pláni (uff:o))! Taky nebude takhle umělohmotně zelená, bude okachlíkovaná a bude to připomínat, ehm, šupiny. No a pak, příjde to jen na 2 miliardy……. No tak, co tomu říkáš? Líbí se Ti to???"

Nic tak otřesného jsem v životě neviděl! A, neletí Ti to už náhodou Moni?:o)))"

Ne, náhodou mi to ještě neletí:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *