Prezident je šokován a já taky!

Už je to snad dýl než 11 let, co se Český stát soudí s Katolickou církví, resp. Metropolitní kapitulou o Chrám Svatého Víta co je gotiky chlouba a některé další objekty na Hradě.

Někdy zjara? se škatulata hejbala naposledy, stát zamáčkl slzu a předal Kapitule bez prodlení kozy, vlk se nažral a kozy zůstaly celé.

Kapitula vymetla něco pavučin, vytřela prostory jejichž údržbu hradil po desetiletí Stát z peněz všeho a nikoliv jen věřícího lidu, a na informační boudičku pověsila cedulku, že vstup zdarma je jen pro věřící, každý nevěřící, i Tomáš, musí zaplatit vstupné 100,- Kč. Je to jednoduché, pokladník Vám prostě položí dotaz, Vy odpovíte a buď jdete dál jen tak a nebo zaplatíte kilo. Vlastně ani nevím jak je ta otázka míněna, protože nakonec, kdo je nevěřící, že.

V minulém týdnu o Vítu rozhodoval soud znovu, tentokrát ten Nejvyšší a nejčerstvější rozsudek říká, že Katedrála patří Českému státu a tentokrát ji má pro změnu vrátit Kapitula, ovšem najednou je tu nový problém! Zatímco v minulých 11ti letech si Stát a Kapitula předávaly jen klíče, nyní tvrdí Církev, že vnitřní vybavení-inventář, patřil vždycky a výlučně jen a jen Kapitule a že tedy Katedrálu není možné předat zpět Státu jen tak.

No a máme možná zaseto na nový soudní spor. Bude se soudit Kapitula o to, aby ji Stát platil poplatky za používání jejího inventáře, nebo bude Stát požadovat po Kapitule nájemné za to, že má v jeho prostorách uložen svůj inventář?

A čí jsou proboha ty kosti? Patří ostatky pohřbených Státu protože to byli jeho panovníci a nebo Církvi protože je prohlásila za svaté?

Není to celé nějaké úplně úchylné? Nevím, nerozumím tomu.

A tak nakonec slova, která údajně napsal Ježíš na svitek, jehož pravost ovšem Katolická církev popírá

Nepotřebuji chrámy z kamene a dříví, rozštípni dřevo a uvidíš mne, zvedni kámen a já pod ním budu,", tak tomu pro změnu rozumím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *