Začaly Velikonoce:o)

no opravdu jako, ne jako jako:o)Květnou nedělí začal podle křesťanské církevní tradice pašijový týden, směřující k hlavním svátkům církevního roku – Velikonocům. V původním pojetí jsou oslavou zmrtvýchvstání Spasitele. Pro nevěřící však zůstávají spíše vyjádřením radosti z příchodu jara. Prostě začaly:o)

Stejně jako dlouho před svátky Vánočními, i před těmi Velikonočními to v obchodech vypadá jako v blázinci, nebo teď na veselém zaječím a vaječném jarmarku.

Včera jsem se vypravila odpoledne do obchodu na nákup a nabízený sortiment mě totálně vyděsil. Kromě čokoládových oblud a obludek byly totiž všude i mazance a beránci, tedy vyloženě velikonoční sortiment. Zůstala jsem stát  jako přimrzlá, že si nevzpomínám jaké je datum, kdy je úplněk a že je v pondělí asi volno protože bude Velikonoční pondělí, což by mimo jiné znamenalo, že moje narozeniny se odehrály přesně jako v době mého narození, tedy na  Škaredou středu:o).

Pak jsem si ale uleveně oddechla, v pondělí je přece 2. dubna, poslední den k podání přiznání k daním z příjmů, takže žádná barevná vejce, ale růžové formuláře, o Velikonočním pondělí se přece člověk k daním nepřiznává:o))!

No a tak na závěr otázka pro Vás ( Kamio samozřejmě odpovídat NEBUDE :o)!), víte proč jsou Velikonoce svátky pohyblivé a čím se řídí kdy budou?

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.