Děti a děti

Měníme své přístupy k jejich chování, ale přesto jsou stále na různých místech odlišné. K této úvaze mě vlastně inspirovala maya  a trošku jsem se překvapila, že se něco takového ještě vůbec může v dnešní době stát, tedy, aby někdo někoho odněkud vykázal s dítětem, natož s tichým dítětem.

Můj syn býval velmi zlobivé dítě a v době tehdejší se s nim dalo vypravit málokam, dneska by to ale myslím úplně klidně šlo (teda kdyby byl malý:o))). Já bývala přísná, podle jeho názoru moc, ale asi vlastně málo, nicméně, on je daleko přísnější, mně se zdá, že až moc:o)

Přístup k dětem, zejména těm malým, se i u nás v posledních 10-15ti letech podstatně změnil, rodičům dnes už nevadí, když jim jejich minina lezou po hlavách, v restauracích po stolech, v barech po pultech, nevadí jim ani ten případný řev, patrně si ho dokáží vypnout", netuším jestli vypínají jen zvuk svých dětí, nebo dětí obecně, já nezvládám ani jedno.

Neznám nic horšího než uzavřený prostor letadla, tedy řekněme nějakých cca 200m2 a v něm 5-6 mimin ve věku 6-18 měsíců, vřeštících celou dobu letu, tedy kupříkladu 5 hodin, hodně vřeštících, hodně silně vřeštících, no a tak to moje"dítě, vychovávané ve starém stylu, bylo jediné, které v letadle nevřískalo prostě vůbec, ani cestou tam, ani cestou zpět.

Přístup okolí k dětem je ale v cizích zemích stále benevolentnější než u nás. Zatímco tady vřeštění rodičům nevadí a okolní lidé dělají, že jim to nevadí, nicméně se jim uleví, když rodič dítě okřikne, případně mu nějakou ubalí, v zemích cizích jsou uječená mimina hájena nejen rodiči, ale i širokým okolím a pokud svému " dítěti uštědříte nějaké výchovné plácnutí, nebo jen zvýšíte hlas, propíchne Vás nenávistnými pohledy 50 z 50ti přítomných dospělých.

Na druhé straně, pokud sebou přivezete 2leté dítě které neječí, neleze po stolech, neleze do bazénu v pročůraných plenkách Pampers, ale po každém vylezení z vody, i z té oušnové, se běží samo vyčůrat ke keřům vzdáleným nejméně 1 míli, postává Vám u lehátek v každé chvíli nejméně 5-6 dospělých a toho zvláštního tvora si udiveně prohlíží. Každopádně malé Áčko můžete postavit v holích na 2 hodiny ke kase v Benettonu a on si bude hrát se svým autíčkem a ani nepípne, můžete s ním do čínské restaurace kde mu objednáte čínské jídlo a on ho sní beze slova do posledního zrnka rýže, můžete s ním do restaurace na steak, ale ten mu musíte nakrájet:o), klidně vydrží i hodinu v parfumerii atakdále:o)

Možná by si měl můj syn zřídit nějaký výchovný miminkovský ústav, možná by mu tam spousta rodičů tajně svěřovala svá rozkošná uječená mimina:o).

Každopádně mayo, myslím, že třeba v takovém Španělsku nebo v Itálii, by s Tebou odešla celá výprava, a nebo by ta výprava odešla tu průvodkyni:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *