Chcete provozovat nějaké práce v mém domě?

Jste pojištěni u Kooperativy? Tak si sbalte svá fidlátka a plavte ještě než začnete!

Pro pana O. začala stavební firma kterou si vybral pro stavbu bytů nad podlažím s mými byty, stavět vloni v červnu, pojištěná u Kooperativy, no a pak stavěli a stavěli a už v září zničili všechny mé stropy 4. podlaží tak, že zcela. Těch stropů je celkem asi tak 250 m2 a k tomu něco málo lehce poničných zdí, no řekněme, ať nežeru, taky kolem 200m2 a jak to tak odhaduju svým laickým okem a náznaky různých odborníků, opravit to příjde bratru tak na 200 tisíc. A tady začíná můj problém, já nemám 200 tisíc na to, abych si nechala opravit to, za co už jsem jednou několik set tisíc za rekonstrukce dala.

Pojišťovna si poslala znalce, ten všechno vyfotil, změřil,  zvláštním přístrojem proměřil propady stropů a  uklidnil" mě, že  mi to pojišťovna proplatí ve stavu stavebního opotřebení domu", v lidské řeči to znamená, že je-li dům starý 60 let, všechno co v něm nechám opravit v roce 2007 pojišťovna zamortizuje o patřičná %%, takže mi například z 200 tisíc proplatí tisíc jen 96.

Znalec odešel v listopadu a v lednu mi pojišťovna poslala nikoliv zálohu, ale dopis v kterém mě žádá, abych si všechno nechala opravit, doložila za provedené opravy faktury a poté, co si překontrolují, zda práce byly skutečně provedeny, proplatí co uzná za vhodné. Dodnes jsem neposlala nic, nemám prostě těch 200 tisíc.

28.3. zrovna o mých narozeninách, jiná firma ovšem opět pojištěná u Kooperativy, nainstalovala v patře u pana O. čističku vody, ale nějak špatně a tak se přívodní hadice utrhla ve chvíli kdy v bytech nikdo nebyl a několik set litrů vody proteklo z 5. patra a prolilo byty ve 4. a 3. patře. V tom 4. dočista dočista. Voda spláchla barvu stěn, která se následně vcucla do koberců, parket, matrací a všeho vsákavého, ze stropů zůstaly viset krápníky. Megasušičky následně sušily protory 2 bytů měsíc. Adéla s Gremliny evakuovala na chalupu, nájemnice 1 bytu se vystěhovala ke kamarádce a samozřejmě přestala platit nájemné. Spotřebovaný proud za to sušení zaplatím zhruba do týdne, včera proběhl odečet. Likvidátorka samozřejmě přišla, koncem dubna, všechno si prohlídla, očuchala a zas šla.

Nevěřili byste jaký je problém sehnat v dubnu stavební firmu, která opraví zničené stropy, zdi a podlahy, všichni mají práce až tak do konce září, ale já to potřebovala opravit hned, tedy hned po tom měsíci, když to jakštakš uschlo, aby se nájemnice mohla nastěhovat zpátky a tak jsem sehnala pana K., který je Ukrajinec, ale po týdnu usilovné práce, kdy na něj nově nahozené a vymalované zdi 5x opadaly, dal všechno do pořádku, vystavil fakturu, já zaplatila 16.000,- za opravu jedné místnosti, srolovala a vyhodila koberec za 10.000, který se tím sušením srazil a polámal, a matrace za 6, které si koupila nájemnice sama, ale už je zpět smrdící nechtěla. Suma sumárum mě oprava (zatím) té jedné místnosti stála 32.000,- + nájem za duben 7.5, a nájemnice se bez  matrací stejně odstěhovala, protože už ji to nebavilo a já se nedivím.

Kooperativě jsem poslala fakturu pana K. na těch 16 tisíc, účet za šedou barvu 950,-Kč a čestné prohlášení ohledně koberce, že mi budou hozeny na hlavu matrace jsem tehdy ještě netušila.

Dnes mi přišel z Kooperativy email v kterém mi likvidátorka sděluje, že fakturu nemůže akceptovat protože na ní není rozepsáno kolik jakého materiálu bylo na opravy použito, co a v jakém rozsahu bylo v bytě č. 14 opravováno a účet na barvu je špatně čitelný a tak jsem jí odpověděla takto :

Vážená paní,  k likvidaci pojistné události jsem Vám předala výpis z KÚ v kterém jsem uvedeny rozměry bytů, při Vaší návštěvě jsem Vám zapůjčila svinovací mert o který jste mne požádala.. Poškozené prostory jsem sušila měsíc, poté jsem zajistila firmu, která byt opravila celý, protože jak jste na vlastní oči viděla, byla nezbytná oprava celého bytu. Fakturu za provedené práce jsem zaplatila, o nájemce jsem přišla,  ovšem na to, abych stavebním firmám vypracovávala faktury mi už opravdu nezbývá ani čas, ani energie. Pokud by ovšem bylo nezbytné, abych čestné prohlášení týkající se koberce, podepsala vlastní krví, toto ještě mohu napravit. S úctou M.K."

Tak a to byla jedna místnost, teď jich zbývá ještě cca 12.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *