Platební karty

Když jsem svého času skončila s GEmoney, bylo to kvůli platební kartě a bylo to nějak takhle :
 

Já měla v té bance dva účty, osobní a podnikatelský. Na tom osobním jsem měla asi 318,- Kč a na tom podnikatelském se občas neco našlo, teda pokud nebyla druhotná platební neschopnost. Právě k tomu podnikatelskému účtu jsem měla platební kartu, takovou tu nejobyčejnější co existuje, ale pak jsem jela kamsi a potřebovala jsem kartu imbusovanou, aby se s ní jako dalo platit i v zahraničí a tak jsem v bance požádala o její vystavení. No a tak mi ji vystavili a já jela a když jsem chtěla platit, ono nic, stroje i lidé říkali, že tam nemám dostatečný limit.
Pak jsem se vrátila a byla sobota a tak jsem volala tam kam se volat má a pán mi řekl, že nemám limit, když mi to pak přeložil do češtiny, znamenalo to, že na tom účtu nějsou peníze a tak jsem byla omdletá až do pondělka, než se dalo jít do banky a zjistit na místě, že ta karta sice je imbusovaná, ale byla vydána k tomu soukromému účtu na kterém je těch 318,-Kč,
No když jsem to vyprávěla milovanému, tvářil se, jakože idiot jsem já, možná i jsem, protože nevím jak se z karty podle jejího čísla pozná, ke kterému účtu patří a ta žádost, kterou jsem při požadavku na její vystavení podepisovala, o tom soukromém účtu ani necekla. Zkrátka a dobře, tohle bylo v GE to poslední co pro mě mohli udělat, kromě zrušení obou účtů.
Ty nové jsem si zřídila v ČSOB a pochopitelně tak nějak podvědomě počítám s tím, že každá banka na světě mě občas něčím dostane, třeba tím, že karty nefungujou a problém je v Itálii.
V té bance mám 4 účty a ke každému z nich mám platební kartu a když jsem požadovala její vydání k naposled zřízenému účtu, moje osobní bankéřka pravila, že bude trochu problém, protože je to nedlouho poté co mám obnovenu kartu k jinému účtu a že budu mít tudíž na kartě stejné logo a mohlo by se mi to plést, taky říkala, že to logo mění banka jen jednou za půl roku, ale že chystají ( už rok), že si každý klient bude moct na svou kartu nechat udělat logo jaké bude chtít, třeba s Ňůňou). Zamyslela jsem se, protože ( jsem přece idiot pletoucí si karty) a vymyslela, že si nechám udělat jinou kartu než VISU. ČSOB nemá jiné platební karty než VISA. Zamyslela jsem se a vymyslela, že to přežiju.
Asi za 3 měsíce NATO mi přišel z banky dopis, že nějaké mé kartě končí platnost a mám si vyzvednout novou a tak se stalo, že jsem získala třetí platební kartu s logem Staroměstské věže. Pravda trochu mě to vyvedlo z míry, protože tu první Staroměstskou jsem v té době měla už dýl jak půl roku a tvrzení bankéřky o půlročním interavalu změn loga se ukázalo být nepravdivým.
Od vydání poslední nové platební karty, té druhé se Staroměstskou věží, uplynulo již asi 5  měsíců a já dostala dopis z banky, že mé poslední platební kartě s vycházejícím sluncem  končí platnost a mám si v bance vyzvednout novou.
A tak jsem dnes získala ČTVRTOU Staroměstskou věž.
"To si děláte plegraci?!" ptám se toho dobrého muže, který mi ji vydal a vyložila jsem na jeho stůl další 3 věže. Prý bohužel nedělá, ale doporučil mi, abych si tam něco nalepila, tedy na ty karty,  (posléze mě potěšil, že banka chystá, že si každý klient……….Ňůňu). Jistě nemyslel PINy, nakonec podle těch bych ty karty nerozeznala tak jako tak, ale prostě si nejsem jista, jestli z polepené karty sežere bankomat jen tu nálepku a nebo sežere rovnou celou kartu, to bych pak totiž nevěděla která to byla.
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *