Noalecotohletojetotok?

Možná třeba v takové Americe bych to pochopila, v zemi, v které mají i města mnoho milionů obyvatel, v zemi, kde sednete do auta za 150 dolarů a přestěhujete se i se psem, o desítky tisíc mil dál a pak zase a pak zase, ale tady?Je to zhruba týden od chvíle co jsme poprvé viděli černobílé záběry domácího zabezpečovacího systému souseda paní X, který se nechtě napích" na zabezpečení své sousedky a hned mu bylo jasné, že nahé svázané dítě na betonové podlaze není záběr z dětského pokoje jeho domu…..

Hezký žlutý udržovaný  řadový domeček v Brně Kuřimi, žena který chodí do práce, studuje a má 3 děti, má také sestru, která ji navštěvuje, možná má rodiče, ale má také bývalého manžela s kterým se rozvedli před rokem, mezi 3 citované děti patří i 13ti leté děvče, které má jiné rodiče. A to je jen základní výčet  myslím dost podstatných skutečností.

Ten domeček je možná na hypotéku a když ji uzavírali, zajisté pro její výpočet uváděli počet dětí v domácnosti, ty děti nejen, že zřejmě chodí do školy a pokud ne, měly by na to úřady přijít. Ty děti mají jistě svého  lékaře který by měl sledovat jejich vývoj a opatřovat je přinejmenším očkováním, mají tetu, která je vídala a možná i prarodiče, které by měly zajímat, mají určitě nějakého otce a ten má možná nějaké rodiče, kteří jsou těm dětem prarodiči, to 13ti leté děvče má nějaké jiné rodiče a nějaký úřad snad musel zaevidovat, že se o své dítě nestarají a ono se ocitlo v jiné rodině, noviny píší, že matka" žádala o její svěření do své péče, takže jistě existují i sociální pracovnice, psychologové, kteří prověřovali při takové žádosti rodinu.

Opravdu se může stát, že ani jeden článek řetězu zvaného tradiční rodina" nefunguje? Až takto dramaticky nefunguje? Tady v tak malé zemi, kde si sousedi vidí do talíře a prakticky každý o kažém všechno ví?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *