Skoro celý život jsem si naivně myslela, že stavební úřady jsou k ničemu,

dnes jsem si ujasnila, že tomu tak není, jsou na hovno.Stavba nad námi se nachýlila ke svému konci, tj. ke kolaudaci, protože bydlet se tam už bydlí.

K nadměrné spotřebě vody se nikdo shora samozřejmě nehlásí a k mým zohyzděným stropům taky ne. Pojišťovna poslala dopis v kterém mě vyzvala, abych dolořila doklady od vyčištěného šatstva a o opravě televize, obojím protekla voda, jestli to prý neudělám neprodleně, pojistná událost bude odložena. O stropech ani muk a to mi minulý týden firma SuP odhadla částku za opravy na 95 a 110 tisíc.

Dnes jsem zavolala na stavební úřad, který stavbu povolil, abych se zeptala jak to vzhledem ke všem doprovodným událostem bude vypadat s kolaudací, naivně jsem se totiž domnívala, že stavební úřad a jeho pobočný stavební dozor má za úkol dohlížet nejen na to, zda stavebník postavil to, co mu úřad povolil a postavil to tak, jak mu to uložil, ale také na to, co stavbou kolem sebe poničil. Mýlila jsem se, paní inřenýrka co má stavbu pod svým palcem mi sdělila, že na škody způsobené stavbou nepamatuje ani stavební úřad, ani stavební zákon a jediná možnost kterou  mám je, podat žalobu podle občanského zákona k příšlušnému soudu.

K čemu je tedy  instituce zvaná stavební úřad"? Je k tomu, aby Vám povolila nebo zakázala něco postavit, aby Vám přikázala nebo zakázala co postavit smíte či nesmíte a zda si k tomu co postavíte musíte nebo nemusíte pořídit parkovací místo.  

Stavební úřad proti tomu naopak neřeší, zda si k prováděné stavbě musíte či nemusíte pořídit stavební proud, vodoměr, stavební výtah, neřeší rovněž zda na stavbu v 5.poschodí přijedete přes ostatní poschodí buldozérem.

Instituce zvaná stavební úřad je na hovno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *