Osobní zpověď Petra Zelenky……..

se jmenuje článek v Jihlavském deníku http://jihlavsky.denik.cz na který mne včera upozornil WW, jmenovat by se ale měl "Stížnost Petra Zelenky na postup Policie ČR…."
 

Nic "velkého" jsem od toho článku nečekala, protože jakou vypovídací hodnotu může mít cokoliv co řekne o svém konání člověk, který  nemůže být normální? Protože kdo normální, něbo aspoň běžně normální by takto a tolikrát zabil?
"Kauza Petra Zelenky" je jeden velký příběh s mnoha aktéry a rozplétat by jej měli začít nikoliv policisté, ale znalci. Znalci z oboru psychiatrie, psychologie a v neposlední řadě zdravotnictví jako systému. A pak také kriminalistiky jako systému.
Samozřejmě mohu jako běžně ulítlý člověk jen velmi těžko pochopit, že kdokoliv zabije z jiného důvodu než je důvod sebeobranný. Na druhé straně se mi stějně těžko chápe, jak se může stát, že v jednom zařízení v době X zemře ze stejných příčin množina osob Y a nikdo si toho nejen nevšímá, ale nepřijímá ani žádné opatření, 10x,20x,30x.
Ano, já vím, článek je o něčem jiném, pan Zelenka popisuje brutalitu policistů a neprofesionální přístup soudního znalce. Pan Zelenka poukazuje na to, že policie a znalci pracují neprofesionálně, těžko říct zda více než on, ale věc, kterou známe pod pojmem "soudce Lynch", tak ta existuje přinejmenším stejně dlouho jako vrazi a blázni a bohužel, tak to je i když ji my běžně ulítlí lidé nechápeme.
Co může člověk očekávat od běžného policisty, nic moc, bohužel, ale naše nemarné naděje by se měly upínat k orgánům policii nadřízeným, tedy k státním zastupitelstvím, vrchním st. zastupitelstvím k Inspekci MV, potažmo pak k Lékařské komoře, která by měla nést zodpovědnost za znalce ze svého oboru.
Pan Zelenka měl být ( dle mého názoru) neprodleně po svém zatčení převezen nikoliv do cely předběžného zadržení, ale na psychiatrii a jeho případem by se měli zabývat ti nejlepší z nejlepších, a možná bychom dnes, skoro po 3/4 roce byli někde dál aspoň o krůček, nebo možná někde úplně jinde. Ano, já vím, je bezpečnější zavřít člověka na doživotí, než ho umístit do psychitrické léčebny a obávat se, že může být kdykoliv propuštěn.
No a tatínkovi pana Zelenky bych vzkázala " Jsem ráda, že v naší zemi neexistuje věc trest smrti, opravdu ráda, nicméně pokud je Váš syn zdravý, o čemž vážně pochybuju, je asi úplně jedno, zda by byl popraven jednou za 2 vraždy, nebo 20x za vražd 40."
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *