Sekty, proč a k čemu jsou?

Jak to vidím já.

Každé náboženství i jejich různé platformy od pradávna vznikaly z důvodu nějaké manipulace. Úmyslně říkám nějaké" a úmyslně neříkám s lidmi", proč, no to doufám vyplyne:o)

Nikdy jsem nepatřila k naprosto žádné organizované skupině náboženské nebo politické a můj pohled na věc je tedy ryze subjektivní.

Organizované skupiny vznikají vždy za účelem dosáhnout nějakého zisku, můžeme tomu ale říkat i vzletněji, cíle a tak tu máme od nepaměti různá náboženská seskupení, případně jejich odnože sekty, protipóly satanisty a politická seskupení.

Teď ty cíle. Nejčistší z nich je zajisté poskytnout ochranný štít lidem, kteří sami povlávají životem a jejich jedinými průvodci jsou strach, nejistota. Určitě existují seskupení jejichž hlavní prioritou je takový štít vytvořit pro co největší počet zoufalých lidí a rozhodně bych křivdila tisícům farářů, jeptišek, misionářů i jiných nezištných věřících kteří takovému cíli zasvětí svůj život, kdybych tvrdila, že to dělají pro svůj prospěch.

Dalším možným cílem je získávat moc nad lidmi, dobře vedené stádo udělá cokoliv, dobře zmanipulovaný stádní jedinec taktéž,  velmi dobře zmanipulovaný jedinec odevzdá svému guru všechno, své myšlenky, majetek a mnohdy i život.

Na dost podobném principu pracují i mnohé politické strany a účel je stejný, získat moc prostřednictvím svého stáda, v tomto případě ovšem na myšlení a majetku stáda nezáleží, příjmy jsou zajištěny ze zdrojů daňových poplatníků. Pravdou je, že na tomto stádění se podílíme tak nějak skoro všichni, byť jen tím, že za vůdce si vybereme toho zdánlivě nejmenšího vola. Sektaření v rámci politiky ovšem na druhé straně postrádá jeden ze zásadních aspektů sekt jako takových, absolutní loajalitu.

Pak tu máme ovšem jednu docela zvláštní sektu, sektu rozlezlou po celém světě, sektu o které se moc nemluví, sektu jejíž členové jsou loajální absolutně, sektu, která působí dojmem, že užitek z ní mají nejen vůdcové, ale všichni její členové. Sceintology. Co se o nich dá vypozorovat?

Scientologem se můžete stát zřejmě za určitých podmínek, jednou z nich bude asi alespoň intelekt na běžné úrovni (prostě intelekt upotřebitelný třeba pro manažerské funkce:o)) a jakési neurčité množství finančních prostředků jako vstupní poplatek, řekněmě například 250.000 (myslím korun ne dolarů:o), ale samozřejmě to může být i v jiných světových měnách než v korunách). Zaplatíte, pohovoříte o svých zájmech, předvedete své schopnosti a pak vyčkáte na vhodné obsazení (třeba ve filmu), nebo pozici ( třeba v akciové společnosti, nějaké nadnárodni společnosti), získáte slušný plat, třeba 250-500 tisíc měsíčně a z něj pak pravidelná %% odvádíte těm, kterým za svůj příjem vděčíte. Loajalita a peníze, absolutní funkčnost, jen nesmíte zradit, žádným způsobem, asi byste byli i sami proti sobě:o).

Aniččina sekta" bude asi poněkud umouněnější (možná ne), nicméně loajalita v ní ale zajisté fungovat bude a tak vážně pochybuju o tom, že bychom se mohli dozvědět cokoliv, co by nám objasnilo PROČ?! Jak ovšem zříti vidno, jsou všude, ve školství, kultuře, výchovných zařízeních, zajisté budou i mezi policisty, státními zástupci …., hrůza pomyslet!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *