V Libyi se tentokrát popravovat nebude

aneb  jakou cenu vlastně má lidský život……
 

Tak jako tak, i Budha zaplať, 5 bulharských zdravotních sester a 1 palestinský lékař popraveni nebudou, trest byl změněn na "doživotí", doufám, že nebude nutné ho vykonat v Libyi. Proti trestu smrti pro zdravotníky protestovala EU, USA a nyní se k nim přidaly i rodiny dětí nakažených virem HIV poté, co jim bylo přislíbeno odškodnění ve výši cca milion US dolarů pro každého poškozeného.
Zdráhám se uvěřit myšlence, že by 6 zdravotníků, kteří se vypravili pomáhat do katastrofálních podmínek  v cizí zemi, mohlo záměrně udělat něco tak zrůdného jako nakazit smrtelným virem 438 dětí, nicméně stalo se, že ty děti nakažené byly a některým z nich třeba získané finanční prostředky mohou zachránit nebo alespoň vylepšit zbytek života, pokud se peníze opravdu dostanou tam, kam patří, nevěřím tomu:o(. Možná, že kdyby se celá kauza neprotahovala 10 let, měly by mnohé šanci na přežití mnohem vyšší. Milion dolarů pak jistě není cena vysoká za lidský život, zejména když si uvědomíme, že za život každého ze zdravotníků bylo takto zaplaceno téměř 67 milionů dolarů. Na odškodnění by se mohlo finančně podílet Bulharsko, Chorvatsko, Česko a Slovensko. Tuto možnost zatím potvrdilo pouze Slovensko. Zvláštní je, že se k této pomoci nepřipojila i celá EU a Spojené státy, kdo celou částku vyplatil už v úterý není známo.
Mimochodem, v tomto týdnu proběhla ještě jedna odškodňovací kauza. Katolická církev v LA odškodnila částkou milion USD na osobu 400 obětí sexuálního zneužívání………….(promiň WW:o))
 
A není to tak dávno, co v USA stačilo kvůli milionu kouřit a nebo se opařit kafem od Meca
Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *