Mlčeti – žádné zlato!

Mlčení mi ještě nikdy nic pozitivního nepřineslo, ani ve vztazích, ani v byznysu, prostě v ničem.Možná by se o mně dalo říct, že jsem až zbytečné řešidlo", třeba můj právník ze mě šílí, protože já se ptám i tehdy, když se mi ze zlata může stát stříbro,  jenže, já nechci cizí zlato, ale stejně tak nechci připustit, aby si někdo jen tak, bral to moje.

Tak třeba ta voda. Možná si vzpomenete, jak jsem v květnu omdlela nad odečtem vody a zhruba 900m3 nadměrné spotřeby. Matematika není zrovna můj obor, ale metr3 si představit dovedu a 900 takových metrů, no to vím, že je MOC. Taky je to moc, když se takové krychle přepočítají na koruny, 900 takových krychlí dělá nějakých 40.000,- a za tolik tisíc se dá koupit plno úplně jiných báječných věcí než nějaké krychle naplněné vodou.

No a tak vzhledem k tomu, že v domě probíhala ta lajdácká stavba jednoho ze spoluvlastníků, napsala jsem dopis o těch kdychlích všem 4 spoluvlastníkům, protože jsem doufala, že pan O., který stavbu zadával, se ke krychlím postaví jako chlap a pánové E., H. a V. se podíví stejně razantně jako já a pana O. svými vyjádřeními k takovému postavení se přinutí.  

Pánové H. a V. se sice podivili, ale jejich vyjádření bylo vlažné až teplé –  Takovou spotřebu těžko někomu prokážeme, budeme to asi muset zaplatit všichni!" ( což v praxi znamená, že oni po 5ti%, já % 75, které bych pak mohla přerozdělit mezi nebožáky nájemníky). Pan E. (25 let) zaujal stanovisko, že se mám přestat chovat jako fracek" a hlavní aktér pan O, když si přečetl co všichni píšou nám následně sdělil, že  On nebude platit jen proto, že si ta hnusná paní K. myslí, že za něco může!".

Paní K., tedy já, je možná hnusná, nicméně nemá ráda, když z ní někdo dělá debila nebo obecního blázna a tak jsem do krychlí vrtala nejen v květnu, ale i v červnu a nakonec i v červenci a když nestačily podklady o tom, že spotřeba krychlí je o těch 900 krychlí větší než v uplynulých 10ti letech, podařilo se mi o tomto víkendu sehnat vyjádření stavitele kotelny, který na firemní papír s razítkem vypsal všechny blbě provedené instalace topení a vody vedoucí na stavbu a propočítal podle tabulek, že každou hodinu v důsledku těchto chybiček proteklo kanalizací celých 5 krychlí a aby toho nebylo málo, v závěru vyjádření připsal, že všechnu vodu nahoru žene čerpadlo připojené na společný domovní elektroměr, samozřejmě čerpadlo tajné.

A máme tu slunečné pondělní ráno a mejl od pana O. adresovaný všem spoluvlastníkům, pravda bez omluvy, v kterém pan O. sděluje, že vzhledem k víkendovému vyjádření stavitele kotelny zaplatí všechny nadkrychle jím najatá stavební firma!

Z mého pohledu je mnohem lepší ptát se a případně při tom vypadat jako blázen, než mlčet a jako blázen se cítit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *