Dovolená v malém kousku Řecka

Jako místo pro dovolenou byla původně zvolena Kréta,ale když jsem si šla zaplatit do cestovky svůj podíl a prohlédla jsem si na fotkách ten panelák na pláži, trochu jsem se vyděsila, ovšem poté, co se mě paní snažila uklidnit sdělením, že před tím panelákem leží 75 km dlouhá písečná pláž, naskákaly mi pupínky a tak jsme začaly hledat jinou destinaci a zvítězilo Korfu, pak už jsem prostě obvolala jen zúčastněné a sdělila jim, že se prostě jede jinam.

Korfu a Paleokastritsa, pokud byste někdy jeli na Korfu, chtějte tam, na místě jsem potkala mnoho cizích přátel, kteří na Korfu pobývali už potřetí,počtvrté a pravili, že další takové místo jako TOTO, se na celém ostrově nenachází.

Oblast Paleokastritsy je poměrně rozsáhlá, má mnoho pláží, těmi na kterých leží hlava na hlavě počínaje, těmi na kterých najdete 2,3 lidi konče. Na mnohé pláže se nedostanete jinak než lodí, lodním taxíkem ( musíte doufat, že se pro Vás posléze i vrátí), případně zapůjčeným člunem, kajakem, kanoeou, šlapadlem, na lehátku – voda je vetšinou velmi teplá, takže omrzliny nehrozí. Zatímco naprostá většina velkých i menších lodí je vybavena lednicemi s omrzlými nápoji, na kanoeu a podobně je dobré si vzít pití sebou, na odlehlých pustých plážích nic kromě slané mořské vody nenajdete.

První den jsme vyzkoušeli kamenitou prakticky soukromou plážičku v naší" zátoce, druhý pak tutéž pláž z druhé strany na snad před 100 lety vybetonovaném molu z kterého člověk sklouzl rovnou do hluboké průzračné vody.

/files/takyzokna.jpg

Tenhle výhled jsem měla 11 dní přímo z postele

(ten bílý domeček vlevo přímo u vody, opuštěný, tak to je ten "můj budoucí":o)))

/files/zpostele.jpg

Další den centrální místní pláž" – nádherné moře uprostřed skalní průrvy, na pláži jemný bílý písek, v něm ale bohužel stovky lehátek,slunečníků a taky lidí, nicméně po překonání zhruba 20ti metrů od břehu už člověk viděl jen toto:o)

/files/centralplaz.jpg

V jednom z dalších dní jsme si dali celodenní výlet lodí, ten spočíval v objížďce celého západního pobřeží ostrova, koupání ve skalách z lodi a nakonec nekolikahodinovou zastávku na liduprázdné pláži.

/files/prosteplaz.jpg

a vlny jak v Bulharsku:o)

/files/utopiiim.jpg

V průběhu dne zastavila na hodinu loď u skalnatých útesů a bylo možné si skočit z lodi do vody, zaplavat si v moři jehož hloubka byla v tomto místě kolem 80ti metrů, osahat si skály a jeskyně v kterých prý kdysi dávno přespával Orfheus s Euridikou a nakonec se po lanovo dřevěném žebříku vysápat zpět do výšky 5ti metrů na loď ( myslím, že se mi to povedlo výlučně díky 14ti dennímu předchozímu posílování rukou na KingGymovi, netuším totiž jak by mě na tu loď vysadili zpátky)

/files/plavaniskalni.jpg.

/files/takyskalni.jpg 

Auto jsem si objednávala pouze dvakrát, napoprvé nedorazilo, ale už napodruhé mi zavovala dlegátka, že mi vzkazují z půjčovny, že nahoře na silnici na mne čeká zlatá odemčená Micra s klíčky v zapalování a opravdu, byla tam:o).

Z Paleokastritsy jsem přejela vnitrozením do Kerkyry, kterou jsem si prohlídla bohužel jen při projíždění městem za účelem hledání parkování, zato opakovaně a když už jsem nabyla dojmu, že stačilo, vydala jsem se nahoru podel východního pobřeží až k Pelekitu a dál podél celého severního pobřeží přes Sidariou až k Mysu Drastys. Sidariou je kouzelné městečko pokud někoho berou stovky romantických obchůdků s lehátky, osuškami, pohledicemi a barevnými hadříky. Pláž je tu písečná, moře velké a otevřené, typicky jadranské – ujdete kilometr od břehu a máte vodu po kolena, ujdete další a máte ji po kotníky, vzduch plný prachu a písku, kdyby v cestě neležel ještě kus moře a Jugoška, určitě by ta pláž pokračovala přes Bibione až do Rimini – pořídit si dovolenou tady, tak si to někde po 3 dnech mrsknu.

Naštěstí se nad Sidariou nachází místo pekelné krásy, Mys Drastys. V Jeho Kanálech jsem si sice Lásku nezkusila, ale i tak jsem neodolala se v těch Kanálech vykoupat, bohužel byly velké vlny a já nevěděla kam to vlastně lezu a jestli případně ještě taky i vylezu, takže jsem se nepouštěla nikam za roh.

/files/drastysdve.jpg

/files/mysdrastys.jpg

/files/jdukoupat.jpg

Z absolutního severozápadu ostrova jsem se pak vydala zpět domu" vnitrozemím přes hory v kterých na cedulích psali, že už jsem 1000 metrů vysoko, u krajnic seděly lišky a podávaly packy na dobrou noc, začalo se stmívat a jediné orientační body (protože mapy eviděntně vyráběl někdo, kdo tam nikdy nebyl) slunce a moře byly v nedohlednu.Nakonec jsem ale to moře našla, to na správné západní straně:o).

Když odlétáte z Korfu v 9 ráno a na letišti máte být podle pravidel pro mezinárodní odlety 2 hodiny před odletem, postojíte hodinku venku, protože někdo s klíči od letiště příjde do práce až v 8:o), to se mi zdálo milé v dnešní přetechnizované době, zkrátka a dobře bylo zamčeno, ale letadlo s námi odletělo v přesně určený čas 9.15 tamního času.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *