Je tohle láska? Je tohle normální?

A začnu tou lepší zprávou:o) Slovenská siamská dvojčátka jsou oddělena a zatím obě žijí:o), po 14ti hodinové těžké operaci začali lékaři dorekunstruovávat některé jejich vnitřní orgány a rekonstruovat jejich tělíčka. Zda mají děti šanci přežít se uvidí nejdříve po 3 dnech…., tak držím těm miminkům všechny palce co mám, nejprve pro to, aby přežily, pak taky k tomu, aby jejich život nebyl moc zatížený zdravotními problémy po tak náročném zákroku.

Tak.

Pravda, pro mne je to jednoduché, ačkoliv nejsem odpůrcem potratů, nejsem ani jejich příznivcem a bohužel musím konstatovat, že chápu i mnohé ženy, které dítě donosí, porodí a následně se o ně taky po celý život starají, pokud je mentálně či zdravotně poškozené, prostě to chápu, pokud je to k žití, prostě mentální i zdravotní poškození může být k žit, ale taky k žití být nemusí.

Siamská dvojčata- takovou věc bych pochopila v době před 30ti lety, v době, kdy se mnohá těhotenství podařilo lékařům "odhalit" až třeba ve 4. měsíci, v době, kdy neexistovala záležitost jakou je ultrazvukové vyšetření, v době, kdy se časem žena i lékaři mohli domnívat, že se jedná o dvojčata a pak najednou BUM. V době dnešní takovou věc nechápu, prostě nechápu. Nechápu, co si myslí žena, rodiče, kteří na monitoru ultrazvuku vidí dvě strostlé bytosti. Co si asi myslí? Že je nechají žít takto? Navěky v leže? Že jim budou pro život stačit jedny společné orgány? Že se to nějak udělá? Že tohle samozřejmě bude někdo chtít operovat? Že takovou operaci samozřejmě někdo zaplatí, protože je z hlediska medicínského zajímavá? Že možná takovou operaci přežije aspoň jedno z dětí?

Slyšela jsem včera ve zprávách Českého lékaře, který říkal, že při podrobných vyšetřeních jsou již v ranné fázi  2. měsíce těhotenství schopni posoudit, zda je možné provést oddělení a jak bude taková operace náročná. Slyšela jsem pak lékaře Slovenského, který říkal, že v tomto případě je výsledek velmi nejistý.

Nechápu, já nechápu takovou lásku a nezodpovědnost, která připustí, aby se vědomě narodily bytosti takto těžce zkoušené od první chvíle života. Prostě nechápu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *