Když Vás začne všechno srát

A může se to stát i tady nebo jen v USej?:o) 

Dneska odpoledne jsem si vzpomněla na jeden film, viděla jsem ho už strašně, strašně dávno, ale byl barevný, nicméně hrál v něm Douglas, ale Kirk:o) a taky Faye Dunaway, režiroval Elia Kazan. Taky mám knížku podle které byl natočen, dobrá knížka, ale ten film byl lepší, jeden z mála filmů, kdy kniha předčila film.

A tak se ptám svého muže, jestli ten film viděl a snažím se mu popsat děj, mimoděk mě napadlo přirovnat ten příběh k Americké kráse, i když, kostra možná, ale ten příběh vlastně ne. Před chvílí, když jsem ho hledala, našla jsem komentář :

Film "Tichá dohoda" je takovou starší verzí "Americké krásy". Pohled na život amerického muže středních let, kterého přestal bavit stávající jadnotvárný život. Podla výborného Kazanova románu.

No nevím, možná tam určitá podobnost je, každopádně hrdina Kazanova příběhu nevolil Veselé kuřátko", ale rozhodl se vyřešit svůj dosavadní gigaúspěšný život poněkud razantněji hned na začátku filmu i knihy, pod koly kamionu.Správně, přežil, jinak by přece nemohl potkat  tu neúspěšnou a obyčejně neobyčejnou Faye:o)

No, pokud by někdo ten film měl, ráda bych ho zase viděla:o) a pokud Vás začne všechno srát a ten film nemáte, kupte si aspoň knížku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak to vidím a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *