Pořád jsme o krok? zpět

A asi bychom měli utíkat dlouho a rychle, abychom ten krok dohnali!Když jsem se dostala do ciziny poprvé někdy v roce 65. stačila mi k totálnímu údivu Fanta, do té doby jsem netušila, že může existovat něco tak mile oranžového, tak dobrého a tak pěkně perlivého:o).

Když jsem se dostala do ciziny znovu po desítkách let, dostal" mě asi nejvíc mnohametrový chladící pult s desítkami druhů jogurtů a pak ten vedle se sýry, ten s mléky………., pak drogerie, to množství různých pracích a avivážovacích prostředků, mýdel, šampónů……!

Po pár letech se mi ulevilo, tohle všechno jsme TADY měli taky, všechny ty mnohametrové regály a všechno to z čeho bylo možné vybárat TAM. A pak jsem jela znova a v první vesnické sámošce jsem zcepeněla, ty jejich regály byly mnohem delší a mnohem plnější ještě roztodivnějšího druhu zboží než kdysi TAM a teď TADY.. No hrůza! uznejte, nač tolik druhů, že jo? to je pak to samé jako třeba v parfumerii, kdy si z těch tisíců vůni už nevyberete!

No a teď Vám ukážu maso zakoupené v rámci schengenského prostoru 21.12., jedná se o druh, kterému se zde tuším říká vepřová pečeně bez kosti", 5.99 euro za kilo takové maso stojí.

/files/masoimg_1871.jpg

anomaso img_1872.jpg

cenovka img_1874.jpg

Hnus co? Co z toho mám sakra okrájet pesám? 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *