Mám moc ráda psy

nejen psy, mám ráda všechna zvířata, často se o mně myslím říká, že je mám radši než lidi, což je pravda:o). zlí jazykové dokonce říkají, že je mám radši než vlastní děti, což je pravda:o)

Myslím, že mám hodné pesy, nakonec o tom svědčí o fakt jak úžasně se sžily s naším kočk a kotětem, nakonec i naše nevlastní Pastelka-Tabletka-Sněhurka, no prostě ta hluchá bulteriérka je celkem hodná, i když, s naším kočk a kotětem se ji preventivně sžívat nenecháváme.

Naše pesy se k našim malým dětem chovají různě, Zlato se nechá převrátit naruby, Gerinka občas varovně zamručí a raději jde pryč, Tina jde raději rovnou pryč i když se předtím rozhlédne jestli se dívám, Tína má totiž vroubek, když byl Adámkovi asi tak rok a půl, skočil na ni v posteli, ona se lekla a cvakla po něm, poté se samozřejmě lekl on. S Adámkem jsme výstražně zatřásli a s Tínou taky, když se dotřásla, řekla jsem jí " Ještě jednou a PUDEŠ!" Netuším zda se vyděsila víc mého tónu, nebo ví, co znamená "pudeš", ale od té doby,kdykoliv jsou na dostřel 3letí Gremlini a nebo 1.5 roku velká Ája, Tina se klidí do uctivé vzdálenosti bez ohledu na to jestli vidí, že ji vidím a nebo ne.

Stejné je to s našimi zvířaty i u jídla, všichni vědí, že jídlo vždycky je a bude a není třeba se kvůli němu rozčilovat( s výjimkou Pastelky, ta se to nedoslechla a tak se u jídla rozčiluje preventivně i když v okolí 150ti metrů nikdo není). Malé děti pak vědí, že když zvířata jedí, nemají se potulovat kolem, bez ohledu na to, zda to je či není bezpečné, zvíře je přece jen zvíře a děti jen děti.

V posledních 5ti dnech pokousal malé 3leté dítě 2x cizí pes, poprvé do ruky, podruhé do obličeje, tedy cizí ale v rámci  jedné domácnosti, prý mu dítě sahalo do jídla, řekla mi dneska babička toho dítěte, evidentně ji to nezneklidnilo.

Mne to zneklidňuje, zneklidňuje mne to, že se může malé dítě opakovaně potulovat kolem psa který zrovna žere a to i přes zkušenost, že už jednou došlo ke krvavé konfrontaci, zneklidňuje mne, že to nikoho nezneklidňuje, zneklidňuje mne, že dítě nikdo nevzal k doktorovi přinejmenším na protitetanovou injekci a zneklidňuje mne, že nikdo nevzal na vyšetření psa k veterináři, asi jsem nějaká podivně přecitlivělá nebo úplně blbá.

A nebo? Co si o tom myslíte Vy? Je tohle normální?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *