No vida, neuplynul ještě měsíc a 30,- už je málo!

Koalice soukromých lékařů, která sdružuje 15 tisíc doktorů, navrhuje, aby pacienti v některých případech platili vyšší poplatky než dosud. Za ošetření v ordinaci, kde pacient není registrován, a za návštěvu lékaře v bytě by lidé měli platit 90 korun namísto současných 30 korun.

"Shodli jsme se na potřebě takové zákonné úpravy, podle níž by regulační poplatek 90 korun platil pacient při poskytnutí vyšetření u lékaře v primární péči, tedy praktika, pediatra, gynekologa, zubaře a není u něj registrován. Tento poplatek by se platil i při návštěvě lékaře u pacienta," řekl to ve středu Právu mluvčí uvedené koalice Jiří Pekárek, který je současně prezidentem České stomatologické komory.

"Budeme se tím seriózně zabývat," řekl Právu Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví. "Lze to vzít v úvahu po půl roce, kdy chceme dopad poplatků vyhodnotit a navrhnout případné změny," dodal."

Předseda sdružení Jelínek dále praví, že máme chodit za svým lékařem a ten nám má teprve dále odeslat, protože když prý jdeme k lékaři u kterého nejsme registrování sami rovnou, tak nás tento lékař nezná a ošetření se takto zdržuje, proto by měl být poplatek vyšší! Takže pokud to chápu správně, pokud mi můj praktický lékař napíše na papírek velikosti A6 " Prosím o vyšetření.Děkuji ", lékař u kterého nejsem registrovaná se tímto semnou seznámí.

Co vůbec znamená pojem " navštíví lékaře u kterého není registrován" ? Copak mne ošetří nebo vyšetří stomatolog, gynekolig nebo jiný kolog jen tak? Jak se to dělá? A proč by to člověk dělal? K jinému lékaři než k tomu "svému" jdu přece snad jedině v případě, že má dovolenou, nebo je nemocen, případně mi nevyhovuje a chci se zaregistrovat jinde.

Nebo možná když jsem třeba na dovolené? Proč se tedy o případném vyšším poplatku nehovoří v tomto kontextu? No a vůbec, nevyčerpali by tihle "žádaní" lékaři zbytečně a předčasně 5ti litrový limit lékařům u kterých registrovaní jsme?

A nakonec, proč jen 90? proč ne rovnou třeba 100 a za všechno? beztak je v tom zbytečný bordel!

Mimochodem, nevíte zda se platí 60,-Kč za den i za pobyt v nemocničním mrazáku? Nemělo by to být míň, když už je to bez stravy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *