Když ještě muži bývali hlavami i krky:o)

 Tatínku, neměl bys zlatku? Bohoušek má prošoupané podrážky!"

Takovou a podobné hlášky známe ze všech před a provorepublikových filmů ( zlatky pak už asi nahradily korunky), tedy z doby, když my ženy jsme ještě udržovaly oheň v krbu a žvýkaly kůže, zatímco muži  zajišťovali příjmy na to dříví a sem tam na nějakou tu podrážku nebo nějakou cetku.

Později jsme se už feminizovaly a jak můžeme vidět z filmů poválečných, řídíme traktory a kombajny, později už sem tam i nějaký menší, ještě později i větší provoz, a rovněž vyděláme na podrážky a dříví společně s původními pány tvorstva.

Před pár dny jsem slyšela v rejdiou, že současný trend (patrně je míněno několik posledních desetiletí) v České republice je takový, že 90 % mužů v manželství zcela rezignuje na svůj vlastní životní styl a postupně se stává vzorným odrazem své lepší poloviny", tedy manželky. Muži tedy doma vysypou své výplaty a krom desátků, které se některým z nich podaří utajit, žádají manželky o nějakou tu zlatku na nové podrážky, o nákupech a investicích rozhodují bez dalšího ženy a v těch lepších případech je pak  s muži konzultují":o). Pouze 10% mužů se tomuto  módnímu" trendu vymyká, ale netuším ,zda proto, že se jedná o silné osobnosti a nebo proto, že to po nich jejich manželky ( v tomto případě nepoužiju termín polovička ) nevyžadují. Podotýkám, že průzkum neprovedli britští vědci:o)

Před několika týdny jsme se demokraticky dohodli, že si pořídíme nový bazén, protože ten náš starý máme už 12 let  a to nejlepší už má za sebou nějaké 2,3 roky, nicméně investice je to velká a tak jsme ji pár let demokraticky odkládali:o)

Musím přiznat, že nedemokraticky jsem rozhodla o tvaru obdelník a barvě – už žádná modrá, ale barva pískovce sem tam s tyrkysovou tečkou. Naproti tomu třeba protiproud si demokraticky vybral Filip, takže já se svými fyzickými silami se nemám šanci dostat dál než půl metru od vstupního schodiště:o).

Veškeré detaily jsme ladili týden elektronicky, dnes ráno pak přijel pan Mountfield, abychom upravili některé body smlouvy a podepsali ji. Poté Filip vyndal peníze a zaplatil 1. zálohu, pan Mountfield vypsal příjmový doklad, vysvětlil mně, jak to bude s doplatkem a doklad mi podal.

Proč to dáváte mně?  ptám se překvapeně.

 E?" kouká na mne vyjeveně pán.

 No proč mi to dáváte, já přece nic neplatila?!"

………no nevím, asi, že jsem zvyklý, že kasu drží ve všech případech ženy."¨

No a přitom, já tu přece jen žvýkám kůže:o)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *