Když se neměří stejným metrem

může to přinést nejen lítost, ale i závist.

Moje teta-neteta, dobrá přítelkyně a bývalá perfektní kolegyně Hanka měla včera 75. narozeniny a na jejich oslavě jsem si vzpomněla na úplně jiné narozeniny, protože dnešní obsada gratulantů byla hodně podobná. Tamty se odehrály v roce 2003 a byly 70.
Přišlo a přijelo dost lidí, i kolegyně Hanka s dcerou… Přijela i dcera oslavenkyně z dost vzdáleného místa a kromě převeliké kytice přivezla i starožitný stolek, vlastně půlstolek, co má 3 nožky a staví se ke zdi, mimochodem moc hezký stolek, líbil se mi, ale pravda, "nebyl celý":o).
Oslavenkyně si posadila svou dceru na čestné místo vedle sebe a pak, pak místo přípitku zaznělo do ztichlé místnosti  plné očekávání  toto :
" Jo to tady Gábinka od Hanky, TO JE  HODNÁ DCERA , když měla Hanka 70, koupila jí na týden zájezd do Egypta!" Většina přítomných si přeměřila obě dcery.
Safra, kolik asi stojí takový zájezd do týdenního Egypta?? napadlo mne, zdali stojí aspoň přibližně tolik co takový stolek i když je ho jen půl? Pak mne taky ještě napadlo, že oslavenkyně zapomněla na fakt, že když čekala Gábinka před 25ti lety své první dítě, odešla Hanka do předčasného důchodu, prodala byt a odstěhovala se 200 kilometrů k dceři, aby jí vychovala nejdřív prvního syna, později pak druhého syna a teď se stará o její 3letou holčičku.
Hanka oslavila včera své 75. narozeniny. O děti už nepečuje, protože některé jsou úplně a některé docela velké, ale aby se nenudila, pracuje pro dceru v její kanceláři. K narozeninám dostala tentokrát od dcery a vnoučat velikánskou a úplně placatou televizi.
Myslím, že taková televize stojí víc než týdenní Egypt, každopádně je to hoooodně vysoko nastavená laťka:o)!
No a tak nevím, má dcera Hanky radši svou matku než dcera oslavenkyně, nebo to snad spočívá jen v tom, že Hanka má radši svou dceru……………………?
 
Každopádně v tomhle příběhu lze najít i ponaučení, některým lidem je vhodné dávat dárky s visačkou na které je vyznačena cena:o)
Příspěvek byl publikován v rubrice Deníky a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *