Kupujete Bio potraviny?

Víte co to je?Někdy mám pocit, že to nevědí úplně přesně ani v obchodech, protože v sekci Bio potravin se dají najít i potraviny patřící k různým dietám, třeba ty DIA, případně různé muslli tyčinky či jiná neBio zrní. Bio potraviny nemají nic společného s macrobiotiky, vegeteriány nebo dokonce vegany.

Bio potraviy jsou potraviny rostlinného a stejně tak i živočišného původu vzešlé z kvalitního (pravidelně i nepravidelně kontrolovaného ) prostředí, potraviny se zárukou jasného a dohledatelného původu. Při jejich výrobě patří mezi hlavní zásady etika chovu zvířat, nehnojení chemickými hnojivy, neošetřování antibiotiky.

Samozřejmě pokud jde o naše stravování, vpodstatě by stačilo neprat do sebe bůčky, bílé pečivo a knedlíky, zato víc Activií, celozrnných pečiv, ovoce, zeleniny a ryb, ale pokud jde o všechny souvislosti, Bio potraviny jsou rozhodně zdravější nejméně pro přírodu.

Představte si, že nejíte zeleninu, ovoce a další rostlinné produkty hnojené kdejakou chemií, představte si, že vejce které jíte snesla slepice do slámy ve svém pelíšku do kterého zalezla poté, co celý den zobala na dvoře, představte si, že mléko kterého se napijete nadojili večer z krávy, která se celý den pásla venku na louce, že z tohoto mléka jsou vyrobeny sýry, jogurty a máslo, že maso a uzeniny  pochází z nestresovaných  a před smrtí nevystresovaných zvířat nedokrmovaných růstovými hormony.

Bohužel Bio potraviny jsou zatím u nás podstatně dražší než ty neBio a dostat se na příznivou nákupní cenu by zřejmě představovalo nakupovat je přímo od zemědělců na farmách, výrobci Bio potravin totiž tvrdí, že Bio byznys je založený na životní filozofii a nemělo by se jednat o filozofii založené na byznysu.

Bio koupíte kde co , zeleninu, ovoce, mouku, maso, uzeniny, mléčné výrobky ( například mi nejsou moc jasné Bio banány:o)), oleje, ale taky třeba čaje.

Každopádně, zkusili jste někdy Bio mléko? Ne? Tak ho zkuste! Naše kočky žádné jiné nechtějí!:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *