Spořte si u nás bezúročně

– Váš rodinný přítel ČEZ!

Pokud jde o ČEZ, můj rok 2007 byl velmi úspěšný, zatímco v létě roku 2006 mi byl elektroměr odpojen alespoň jednou, protože na měsíčních zálohách ( při ročním vyúčtování) mi scházela oproti stanovenému splátkovému kalendáři částka 1.200,-Kč, v roce 2007 jsem platila každý měsíc nejméně o stovku víc, preventivně, kdyby těch 1.200 zase někde někomu chybělo.

Minulý týden přišlo vyúčtování, na zálohách a jiných platbách, jsem prý zaplatila částku 50.720,- Kč, spotřeba energie byla vyčíslena včetně DPH na částku 46.035, takže sláva, dopracovala jsem se k přeplatku a už dorazila i poštovní poukázka typu B k vyzvednutí přeplatku na poště.

Koukám na to vyúčtování a nový splátkový kalendář, nově stanovené měsíční zálohy dělají 4.640,- Kč, takže pokud to chápu správně, podle částky k zaplacení/zaplaceno 46.035,-, chce ČEZ zálohu pro rok 2008 ve výši 55.680,- Kč, zřejmě mají přijato moc zaměstnanců pro vyplácení přeplatků a chtějí jim zajistit dostatek práce i pro následující rok:o)

Operátorka říká, že zálohy je možno bez dalšího okamžitě snížit i telefonicky o 30%. Ano, tak tomu rozumím, záloha by měla být přece jen záloha a ne automaticky bezúročné spoření:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *