Pomáhat a chránit …………

MV ČR se zdráhá chránit občany nejen při sportovních podujaťách, nově se chystá zdráhat se i při šetření dopravních nehod.

Každopádně to vypadá, že Ivan Langer se snaží o odluku Ministerstva vnitra ČR od státu….., to je dobrá zpráva, MV patrně nebude z příštího státního rozpočtu požadovat žádné peníze!

 

Nová dohoda MV s asociací pojišťoven snížila částku, při které Policie ČR u nehody netřeba, z původně navrhovaných 250ti na 100 tisíc korun.

Vo co de? No de vo to, že když bouráte, někoho nabouráte, někdo Vás nabourá, předpokládá se, že vystoupíte, ohodnotíte si škodu, z úložného prostoru vozidla vytasíte formulář, s viníkem či poškozeným se posadíte do pangejtu, určíte si, případně si losnete, kdo nehodu zavinil, společně vyplníte a podepíšete formulář pro pojišťovnu. Ovšem pozor, pokud škodu ohodnotíte do 100 tisíc a ona bude nakonec servisem vyčíslena třeba na tisíc 150,200, pojišťovny mohou událost posuzovat jako pojišťovací podvod.

Toto vše neplatí, pokud při nehodě, byť do 100 tisícové škody, vznikla škoda na zdraví.

Abych nezapomněla, podle tohoto nového zákona, či novely starého zákona, se za příjezd a šetření Policie ČR bude platit.

Když pominu případy, kdy vlastníkem vozidla není řidič, což samozřejmě přinese celou škálu různých potíží, nemohu pominout problémy, které jistě všichn známe z vlastní praxe

1. Jsme schopni ohodnotit výši škody na svém vozidle?

Já ne, vím kolik moje auto stálo, ale nenapadne mne, že třeba nové přední světlo stojí 60 či 80 tisíc. Dále nejsem rozhodně schopna určit, co se dá opravit a co se musí vyměnit. Například při poslední nehodě, kdy do mého pruhu" vjelo auto z pruhu vedlejšího ve chvíli kdy bylo vedle mne, jsem škodu na první pohled odhadla cca na 50 tisíc, prostě sedřené auto od zrcádka do půlky zadních dveří. Oprava stála 160 tisíc, protože bylo nutné nejen přestříkat polovinu auta, ale taky vyměnit přední dveře. 160 tisíc, no koho by to napadlo, když celé to auto stálo jako nové 640!

2. Kolik řidičů je schopno přiznat, že zavinili dopravní nehodu?

Ten pán co mi zbořil  auto mi tvrdil, že ten šrám na mém autě mi nemohl udělat on, protože je černý, ale jeho auto je stříbrné a jsem si naprosto jista že kdybych nezavolala policii, tahle pojistná událost by se hradila z mé pojistky se spoluúčastí 20.000,-Kč.

Ministr Langer k této úpravě zákona říká  Toto je motivace pro všechny řidiče, uvědomit si, že slušnost se vyplácí!" AHA, nechápu!

Každopádně, pokud by se mi po 1.1.2009 přihodila jakákoliv, kýmkoliv zaviněná dopravní nehoda, bez ohledu na výši předpokládané, mnou, či kýmkoliv jiným způsobené, na místě odhadnuté škody,  zavolám policii a budu tvrdit, že jsem se udeřila, samozřejmě do hlavy!

Jako další krom reforem předložených ministrem Langerem bych viděla

a) Chyť si svého zloděje!

b) Zřiď si vlastní věznici!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *