S poplatky to zatím u ÚS asi nevypadá moc dobře

" ÜS podusil Julínka a pak odročil jednání o poplatcích na neurčito !"

Jak vidno ÚS se pro rozhodování o návrhu na zrušení zdravotní části zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů, vybavil velmi silným Senátem a jak se zdá, patrně nikomu ze zainteresovaných soudců ÚS se tato část zákona nezdá moc v cajku.
Pavel Rychetský určitě nepřekvapil, nakonec je to člověk "vzešlý" ze socanské demokracie, což se ovšem rozhodně nedá tvrdit o Elišce Wagnerové , nebo o Jiřím Nykodýmovi, který je nejen mým bývalým přímým šéfem, ale určitě ho lze považovat za jednoho z nejrenomovanějších právníků v české republice, navíc odjakživa bez jakékoliv stranické příslušnosti.
Těžko říct, zda vývoj ve věci naznačují už samotné dotazy soudců:o) :
"A to tedy mají ty děti z inkubátoru vyndat?
" Takže pacienti mají tlačit na lékaře, aby léky nepředepisoval?
" Zkoumalo ministerstvo před přijetím zákona dopady poplatků na důchodce nebo rodiny s dětmi?"
"Jednoznačné odpovědi se nedočkal soudce Jiří Nykodým, který Julínkovi několikrát opakoval otázku, za co lékařská zařízení dostávají třicetikorunový poplatek, když je zdravotní péče hrazená ze zdravotního pojištění."
" Předseda soudu Pavel Rychetský upozornil na to, že ÚS loni v lednu rozhodl, že ceny není možné rozhodovat vyhláškou ministerstva. "Vy jste to tam ale svým návrhem vrátil!" dodává Rychetský k premiéru Topolánkovi." ( No bať,proč by si Vláda mělo něca dělat z názorů ÚS, že!?"
Každopádně ať to dopadne jak to dopadne, prý se nemusíme obávat, že by pan ministr uvažoval v případě neúspěchu u ÚS o své rezignaci :o))
Mne by hlavně zajímalo, kdo v případě zrušení části zákona ponese náklady zdravotních zařízení na "aktivování této blbosti" ( automaty na měnění peněz, automaty na prodej potvrzení o zaplacení, natištění potvrzení o "odpustcích", zda to bude sám pan ministr, případně na koho následně přenese zodpovědnost?:o). Taky by mě zajímalo, zda by jednotlivá zdravotnická zařízení a lékárny byly povinny poplatky konkrétním plátcům vracet.
Článek v plném znění zde: http://www.novinky.cz/clanek/137729-us-podusil-julinka-pak-odrocil-jednani-o-poplatcich-na-neurcito.html
Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *