Láska

avocode?

Zamilovat se, ne, ani to se nestává všem lidem běžně, někomu se to stává každý den, někomu každý měsíc, někomu jednou, někomu třeba ani jednou za život.

Zamilovat se je možné prakticky do kohokoliv, do souseda, kolegy v práci, trafikanta, instalatéra, popeláře, nakonec zamilovat se je určitě možné i do inženýra:o). Zamilovat se může být náhoda, pokud ovšem nevěříte tomu, že náhodou se neděje nic.

Zamilovat se" je prý stav ovlivněný hormóny, tedy chemií. Zamilovat se je stav, kdy Vás přivádí k šílenství, když Vás neobjímá už nejméně 10 hodin, když máte pocit, že každou chvíli zemřete, protože jste ho/ji, neviděli už 3 dny. Zamilovanost je stav, kdy chemií zlblý mozek dělá kraviny stejně jako namazaný řidič.

Ty promile časem ustupují čím dál tím víc, střízlivíte, růžové brýle už leží dávno zaprášené v šuplíku a vystřídaly je ty dioptrické. Čím dál tím ostřeji vidíte všechny možné i nemožné chyby a nedostatky.

A pak je konec, nebo přátelství, nebo zvyk, a nebo je z toho láska.

Milujte ho/ji bez ohledu na všechna úskalí, které ta láska přináší, milujete stále stejně i když ho/ji vídáte jen občas, na chvílí, protože Vy děláte u FBI na aktech X a ona u CIA převážně na Aljašce. Stále stejně i když převažují starosti a problémy, kdy zdánlivě mnohem víc je toho syrového a drsného než toho krásného.

Milujete i když to" nechápete. Milujete a ty dioptrické brýle  uložíte k těm růžovým.

Láska, ta totiž nemá nic společného s mozkem, chemií či analyzováním.

Láska je výlučně záležitostí srdce, mozek dokáže dát pokyn jakémukoliv orgánu:o), ale srdcem Vám nikdy neposkočí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *