Soudit se bude rovnou na stadionech!

A co dál? Co takhle třeba na silnicích, či náměstích při demonstracích?Na MV ČR vymysleli další ptákovinu, MS se to ale líbí a tak už o tomto víkendu zasedne přímo na fotbalovém stadionu Sparty, v místnosti vybavené státním znakem, zvukovým zařízením, nahrávací technikou, zapisovatelkou a státním zástupcem také soudce. Co advokát??

Budete se chovat bujaře, něco rozmlátíte, někoho zbijete, někdo zbije Vás, z inprovizované jednačky odejdete už jako odsouzený, možná (asi) i s písemným vyhotovením rozsudku.

Moc to nechápu, výtržníci budou čekat ve frontě na odsouzení? Na základě čích (nebo žádných) svědectví budou odsouzeni? Kdo vyčíslí tak rychle na místě způsobenou škodu? Má taková akce vůbec nějakou oporu v trestním řádu nebo zákoně?

Proč opět zkoušíme nevyzkoušené a naopak neozkoušíme už vyzkoušené, tedy znemožnění účasti na fotbalových akcích v trestním řízení (normálního průběhu) odsouzeným rowdyům způsobem používaným třeba v Anglii?

Být odsouzený na stadionu, no nevím, evokuje mi to nějaké věci neblahé:o)   

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *