Na pár facek

motivačně!

Tak jsem napráskaná na sociálce ! A proč? ………

Před 14 ti dny, když byl Gremlin Adámek čerstvě uzdravený z neštovic a Gremlin Matěj je právě dostal, se mi Gremliní matka ozvala smskou poprvé po půl roce, prý " jestli jsem uvažovala o tom, že bych si vzala kluky na prázdniny, protože ona si dovolenou z finančních důvodů vzít nemůže (asi myslela neplacenou), když je a bude měsíc doma na ošetřovačce", tak jsem pro Adámka zajela do Prahy ještě týž den a Matěje jsem měla nafasovat poté, co se uzdraví, to aby nenakazil Čaky, a taky já, abych opětovně nechytla pásový opar, když moje imunita je, zdá se, nějaká oslabená.

V Sobotu po poledni přivezla Gremliní matka na náměstí k Labi  s pupínky ještě nevyloupanými,Gremlina Matěje,  asi aby se nakonec přece jen s Čaky podělil:-/

Když jsem pro Matěje jela, chtěla jsem, aby semnou jel Adámek, ale nechtěl, prostě mu asi přišlo zábavnější cachtat se ve vodě s Čaky, než nastupovat do auta, a já kráva blbá na tom náměstí ještě říkám " Adámkovi se nechtělo jet……".

Dneska v 9 ráno mi volá od Vltavy velký Adam, tak rozčílený, že jsem mu vůbec nerozumněla co říká, jen v hrubých obrysech jsem pochopila, že mu volala sociální pracovnice, že u ní sedí Gremliní matka a stěžuje si, že jí otce dětí už 5 týdnů zabraňuje vzít si na víkend Čaky.

"Uklidni se, dýchej pár minut do papírového pytle a až pak tam zajeď a voptej se vo co de?!, vždyť přece  měli ty neštovice…….., určitě si to špatně pochopil, prostě tam jeď !"

Tak tam jel a věc se má tak, že Gremliní matka, ačkoliv nemá žádné volno, když byla měsíc na té ošetřovačce!, se dnes v 9 ráno dostavila na Sociální odbor MČ a zde sdělila do protokolu, že jí otec dětí brání ve styku s dcerou, a já jí zadržuju syna, čehož jsem se měla dopustit tím, že ač mne o to nežádala, nepřivezla jsem ho na to náměstí! 

Napřed mě napadlo, že pojedu k Vltavě a dám jí pár facek a klidně zaplatím 3 tisíce za přestupek.

Pak mě napadlo, že jí zavolám a řeknu jí, že je kráva, nebo nemocná.

Pak mě napadlo, že jí napíšu smsku a v ní, že je kráva, nebo nemocná kráva.

Pak mě napadlo, že jí zavolám, aby si ještě dnes přijela pro Gremliny.

Pak mě napadlo, že kdyby si pro ně přijela, budou chodit celý červenec a srpen každý týden do jiné školky, protože ta jejich je zavřená.

Pak mě napadlo, že kdyby se jí ta sociální pracovnice zeptala jaké číslo botiček má Čaky, nevěděla by to.

Nakonec mě napadlo, že jsem úplně bezmocná, protože na stupiditu nefunguje ani facka reálná, ani morální.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *