Prostředky posvětí účel

NEKOUKAT se  – ( na Olympiádu)  je stejně impotentní metoda protestu jako nežrat kvůli radaru. Říká @Teo.Je to pravda jen částečně, říkám já.

Vším, co jako bytosti děláme, ovlivňujeme více či méně, veškeré dění na Zemi, globálním oteplováním počínaje a pojídáním Mcdobrot konče.

Pokud začnou držet na protest proti Radaru, hladovku 2 lidé, jejich protestní akca samozřejmě nemá žádný smysl, ovšem, pokud by se k takovému činu rozhodlo příslušné % obyvatelstva, která s výstavbou té záležitosti nesouhlasí, přestal by takový protest vypadat minimálně komicky, možná by se pak někdo musel i vážně zamyslet.

Protestovat můžeme aktivně nebo pasivně proti čemukoliv a nebo to dělat nemusíme. Budeme-li se například pídit za každou cenu po kusu flákoty z velryby, určitě se jich začne lovit mnohem víc, pokud si takové maso ovšem koupí jen 20% současných spotřebitelů, lovů na ně patrně ubyde, podstatně.

Nebo třeba takový tuňák! Máme asi rádi tuňáka na všechny možné způsoby, přinejmenším v konzervě do salátů a tak se tuňáci loví opravdu ve velkém.

Říkali nedávno v nějakém pořadu Nacionálních geografiků, že ještě zhruba před 15ti lety měřívali tuňáci běžně 2 až 2.5 metru, dnes už je prý velký problém vylovit tuňáka měřícího metr. Tuňáci se stali tak oblíbenou potravinou, že nestačí dorůstat. Co s tím? No já si jednoho krásného dne nandám na salát svou poslední porci tuňáka, a tím s nimi skončím. Samozřejmě se takový počin jedince může zdát být impotentním nesmyslem, ale, třeba nebudu sama, třeba k takovému řešení dojde 50% současných pojídačů tuňáků a potřeba jejich výlovů za 10-15 let poklesne o 40%.

Protestovat proti Číně nějakým bojkotováním je fakt dost těžké, když ze všeho, co má člověk běžně kolem sebe, snad jen cigarety a kafe neprošly Čínou, ale,  Tančím tak rychle, jak dokážu", nepřepínám na ČT 2. Možná jsem sama, možná je nás 100 nebo 1000, možná pár set tisíc, možná pár milionů. Možná příště, při jakékoliv Čínské nebo jiné příležitosti, nás bude mnohem víc, možná 50%.

Potom možná………….

Možná je můj pohled na problémy světa impotentní, nebo zjednodušený, moc jednoduchý, ale, je můj.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *