Interiérové proměny

Na pořady o rekonstrukcích interiérů, ale i exteriérů se dívám moc ráda, jednak mě zajímá architektura a designerství, no a pak, člověk získá taky velkou spoustu inspirací, třeba jak opravit jednoduše a levně, zdánlivě neopravitelné, aniž by bylo nutné strhnout například strop. 

TV Deko nabízí takových pořadů spoustu, přeměnami restaurací počínaje, přes sestěhovávání párů do společného bydlení ( tak, aby se jeden z nich nemusel oběsit), drobnými nápravami kutilských počinů, až po prosté" designerské počiny v běžných domácnostech, které zaplatí různé sponzorské firmy.

I naše TV nabízí podobné pořady, třeba Bydlení je hra, kde si veškeré úpravy musí obyvatelé bytů zaplatit sami, až po Proměna-Nový byt, který sponzoruje snad GE Bank. Zrovna před pár dny jsem se dívala na jednu Poměnu dětského pokoje a trochu jsem se vyděsila poněkud zvláštním pojetím.

Mezi těmi pořady zahraničními a tím českým, je několik dost zásadních rozdílů….

V těch Australských, Britských, Amerických a Kanadských probíhají akce tak, že se dostaví tým sestávající většinou z architekta, designéra a několika dělníků, seznámí se s obyvateli bytu či domu, vyslechnou si základní požadavky, případně vyhodnotí proběhlé úpravy slovy  No, tohle se Vám zrovna moc nepovedlo, že?:o)) . Původní vybavení se rozdělí do 4 skupin  Necháme",  Necháme a opravíme"  Věnujeme potřebným", Nedá se opravit ani jinak použít – vyhodíme , a pak se pustí do práce, aniž byste následně poznali, kdo je architekt a kdo jen truhlář.

V českém pořadu se dostaví designerský tým, prohlédne si interiér a prohodí pár milých slov, třeba jako v minulém pořadu  A co duševní vývoj Vašeho dítěte? Nezastavil se v 5ti letech,hehe?", stejný tým posléze roztrhá záclony, zdi a koberce polije barvama, sekerami a kladivy roztluče zařízení pokoje, roztrhá plyšové hračky, tu a tam nějaký předmět vyhodí z okna bytu. Pak nastoupí tým anonymních dělníků, kteří obdrží příkaz  Vyčistit, vybílit ", dělníci se pak brodí troskami nábytku a střepy ze skel, strhanými záclonami, garnýžemi,……, netuším kdo sbírá pod okny roztrhané plyšáky.

Tak nevím, ta česká verze na mne působí nějak prapodivně nafoukaně.

Fakt je, že výsledný efekt je prakticky stejný, lidé spokojení s rekonstrukcí zadarmo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *