Zakynthos versus Korfu

a nasraní Řekové

Zatímco ostrov Korfu má spoustu malebných míst vytvořených zejména skalami a vodou, k nimž se dostanete i po souši byť jste neznalec, Zakynthos má takových míst spoustu ve své západní části, k nim se ovšem jako neznalec dostanete jen po vodě. Malebných míst, kam se dá bez velkých obtíží dojet, či dojít suchou nohou, mysím míst nenatřískaných turisty, slunečníky, lehátky, obchody se stále stejným sortimentem a Coca-Colou, je poskrovnu. Vlastně jsem takové našla jen jedno, dvě a to na západním cípu jihu Limni Keriou a Keri, tomu bych mohla rozumnět

/files/recko9.jpg

/files/recko13.jpg

Pokud byste měli zájem uzřít pláž Navágio – Pláž ztroskotání, stejně romantickou, jako ji můžete vidět na pohlednicích, museli byste si pronajmout vlastní člun a vypravit se tam brzy ráno, nebo zkraje večera, po celý den na ni totiž desítky lodí vyplivávají stovky turistů

/files/recko12.jpg

Ačkoliv se o mně traduje, že preferuji dovolenkové opékání na plážích, není to pravda, a o tom, že jsem si letos za těch pár dní nelehla ani jednou na břicho nebo záda, svědčí řada bílých pruhů na nepatřičných místech mého těla. Fakt že nezdolávám vrcholy hor a pokud zrovna šlapu, je to na vodě, (to v pozadí je příšerná pláž v Laganas, to v popředí je Mates, Adámek 2 hodiny brečel v zadní části "vozidla")

/files/recko8.jpg

neznamená, že jsem dovolenkový povaleč. Nesnáším pláže na nichž se vyskytuje víc než 5 osob na 1 kilometr

 /files/recko10.jpg

a nemám ráda ten druh moře, do kterého se musí vstupovat tak, že jdete půl kilometru a vody máte pořád jen po kolena, proto jsem to na Zakynthu měla, na rozdíl od Korfu, dost náročné na dálkové pochody.

Na rozdíl od Korfu jsem na Zakynthu rovněž narazila na poměrně zásadní jazykovou bariéru. Na Korfu najdete Něměckou stránku v každém jídelním lístku, a přetože se tam německy zrovna moc nešprechtí, objednáte-li si něco v němčině, rozhodně to dostanete. Na Zakynthu předstírají, že věci jako Německo, Němec a němčina neexistují, nikdy o nich neslyšeli a jsou rádi.

Je fakt, že Řekové si za 2. války s Němci dost  užili", nakonec není divu při tak strategické poloze své rozsáhlé země a tahle jejich hrdost se mi docela líbí, nakonec z naprosto stejných důvodů nikdy nemluvím a nerozumím ruštině, každopádně jsem tedy byla nucena oprášit svých zhruba 30 anglických slovíček a jinak brousit ve zjednodušeném česko-řeckém slovníku a kombinovat. Trvalo mi 3 dny, než se mi podařilo koupit poštovní známku, nakonec jsem byla nucena použít pantomimu a olizovat pohledy.

Nevím proč, ale Řekové milují Angličany ( možná proto, že jezdí až do konce října). Angličané zblblí z toho tepla, na oplátku milují Řeky, ochotně popíjejí na barech vyšumělé a předražené drinky a všichni se na sebe moc usmívají:o)

Nevím jak je tomu na Řecké pevnině", ale tamní ostrovy působí spíš chudým a zanedbaným dojmem, místní obyvatelstvo žije především z turistického ruchu a všichni jsou z toho vpodstatě nasraní, služby moc nefungují, například v našem ubytovacím zařízení bylo nezbytné za klimatizaci a zpřístupnění trezoru zaplatit navíc cca 12 euro denně, ovšem za celou dobu se nedostavil nikdo, kdo by měl zájem takové peníze vybrat a službu zpřístupnit. Na letišti si mi pak jeden český pár stěžoval, že na petlici měli i ledničku a dostali se do ní za 10 euro denně. No já měla lednici fceně, sice byla tak zamražená, že spíš topila než chladila,ale byla bez petlice, a trezor ani klimatizaci jsem nepotřebovala.

Na Řeckých letištích to ovšem odsejpá, jako první jsou odbavováni cestující s dětma, nikdo z Vás nerve pásky ani šperky, natož pak tkaničky z bot a odbavením projdete i s jakýmkoliv zavřeným či otevřeným pitím, jediné co sebou mít nesmíte, jsou plechovky olivového oleje zakoupené za vraty letiště. V Praze pak s čímkoliv, co jste přivezli, vystoupíte z letadla, projdete koridorem chodeb a nikdo si Vás ani nevšimne.

No a takhle vypadá v Řecku Fanta:o)

/files/recko11.jpg

A bonus:o)

/files/recko14.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *