Diagnóza – sebevražda

Naštěstí nedokonaná:o) 

On Je mi špatně!"

  To bude žaludeční vřed!"

On  Dneska je mi moc nedobře!"

  …………….zajdi si sakra k doktorce, než Ti ten vřed praskne!"

On   Pálí mě jícen, je mi moc špatně, jdu na jedno…..!"

   Fibroskopie by byla lepší……..!"

Tak v tomto duchu se dialog u nás nesl mnoho měsíců a čím dál tím častěji, a v úterý, před odchodem na JEDNO, se dokonce objednal u nějaké doktorky na vyšetření, na 9. října.

Včera večer mu nebylo moc dobře a tak šel brzy spát, dnes ráno jsme se potkali v kuchyni těsně před 10tou, vařil si čaj, zdrbal mě za bordel v kuchyni – výjimečně nedůvodně, říkal, že s ním všechno plave a že jde ještě do postele. Za hodinu už byl zpět dole, bílý jak papír, zpocený jak vrata od chlíva Strašně, strašně špatně, někomu zavolej!", no vlastně chtěl, abych volala naší velmi praktické lékařce k Vltavě, a popisovala jí potíže viditelné na něm a v míse.

Zavolala jsem 112 a odtamtud mě přepojili kamsi, kde jsem popsala, že to nebude ani mrtvice, ani infarkt, ale spíš prasklý žaludeční vřed.

Byli tu za necelých 10 minut, možná spíš za 5, a bylo jich 5, mrkli na něj, naložili ho na vozík a pak do sanitky, Bude to prasklý žaludeční vřed!" pravil doktor.

No a byl, jen se zatím neví úplně najisto, kolik krve je v žaludku, kolik ve střevech a kolik případně v břiše a tak ho monitorujou ze všech stran na Chirurgické JIPce.

 

Při tom svém způsobu péče o vlastní zdraví, měl docela kliku, že jsem tu zrovna byla, jinak by si tu omdlel a tiše vykrvácel, do nemocnice ho prý totiž přivezli už téměř bez tlaku.

Do půl 4 odpoledne mu asi odlehlo, nutil mě totiž abych se ještě jednou vrátila a přivezla mu telefon:o) to jsem zamítla, musíme šetřit, místo za 30,- to teď bude za 60,- každý den!:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *