Je to divné, ale je to tak!

A nejvíc se vždycky diví neplatiči.Minulý týden mi píše pan Klavír a hrozně se diví, proč paní Vojta, kterou zastupuje, dostala výpověď z nájmu

Pane Klavíre" povídám já  už v červenci jsem Vám říkala, že Vojta dluží na nájmech už přes 80 tisíc a její důvod neplacení, tedy údajně provedené rekonstrukce ( ke kterým jsem nikdy nedala souhlas), které vyčíslila předloni na 250 , vloni na 500 a letos už na 750 tisíc, prostě neakceptuji!"

Klavír mi za pár dní odpovídá  Tak paní Vojta by ukončila nájem, ovšem byt pronajala paní Veronice a ta by v bytě zůstala do konce roku 2009, předpokládám, že byste neměla námitky. Jinak paní Vojta nechápe, za co Vám dluží (nyní už) těch 92 tisíc!"

Nebo dnes, a to je opravdu úroda! Píše mi slečna Oleandra, že prej má v bytě od rána zimu, kdo prej obsluhuje kotelnu a komu TO PLATÍME?! (Oleandra má soustavně problém s placením, takřka každý druhý měsíc)

Odepisuji, že snad ví, kdo obsluhuje kotelnu, když už mu ráno v 7 volala a že problém bude odstraněn, až se obsluha kotelny vrátí z práce a zjistí v čem spočívá problém.

Oleandra obratem odepisuje, že  jí je ale zima a že snad tu obsluhu platíme, aby bylo topení vpořádku.

Nadechnu se párkrát velmi zhluboka a odepisuju  Paní Oleandro, zkuste brát situaci tak, že třeba za měsíc září jste nezaplatila na poskytované služby nic a dluh jste doplatila až v říjnu. Vzhledem k tomu, že Váš vlastnický podíl na domě činí cca 7%, nebude v domě topit 2.1 dne. Také přeji hezký den!"

Další mejl je už z noci  od Blba, který přestal platit zálohy služeb už v dubnu, takže za něj každý měsíc (už 7) zaplatím cca 3.5 tisíce, dále od července nezaplatil doplatek za předchozí topnou sezónu 3.400,- dále neuhradil podíl za vyrobená okna 3.800,-. Spolu s úroky a náklady na podání žaloby, dělá jeho dluh do 1.8.  téměř 30.000, upomenut nejméně třemi doporučenými dopisy, které převzal.

Blb mi píše, že mě moc zdraví a ptá se, jestli mi něco dluží, taky se omlouvá, že se neozval, ale měl nějaké starosti ( no aby ne, když si v dubnu přidělal další hypotéku za 9 mega), přeje mi hezký den a nabízí mi přednostní odkoupení bytu o velikosti 46m2 za 3.3 mega.

Odepisuji, resp. kopíruji návrh platebního rozkazu, případně rozsudku, z návrhu, který jsem podala 4.srpna.Ráno přichází odpověď čtyřmi mejly, nejzajímavější je však odpověď z mejlu prvého :

Paní M,
to, co jste mi právě zaslala mi popravdě vyrazilo dech…zajímalo by mě jen, jak je možné, že o takové žalobě nemám žádné zprávy a žádný platební rozkaz jsem neobdržel. Žádám Vás o kontakt na Vašeho právního zástupce, aby ch mohl věc dále řešit. Po konzultaci s mým právním zástupcem Vás dále žádám o zaslání čísla jednacího a soudu, u kterého je toto řízení vedeno.
Blb
PS: úhradu dluhu za opravu antény a čištění kanalizačního potrubí budu samozřejmě vymáhat stejnou cestou

No vida, Blbovi vyrazilo dech, že mě přestalo  bavit, každý měsíc platit za něj, ale i s vyraženým dechem nezapomíná být drzý (PS).

My blondýny to faaaakt nemáme lehký :o)

"http://www.youtube.com/watch?v=cn4NSxOTCq4"

"http://www.youtube.com/watch?v=gjoQiQq4ZmE"

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *