Zaměstnanci ČEZu vydírali zákazníky odpojením elektřiny, tvrdí policie

Hezké, ale co dál? Mně se to totiž stalo taky….Problémy s ČEZem máme od samotného počátku příchodu k Labi. Poprvé jsme se ocitli bez elektroměru zhruba za měsíc po přisídlení a přepsání odběru. V pátek jsem prostě přijela do tmy a místo hodin byla nalepená cedulka, že na odběru elektřiny je dluh nějakých 15 tisíc. Křičela jsem a nový elektroměr jsem si vykřičela i bez zaplacení, taky nové porcelánové izolátory na drátech, pravda, ty staré házeli shora na beton, takže z trávy jsme porcelánové střepy vybírali ještě nejmíň půl roku.

Na zakopání drátů visících nebezpečně nad bazénem, jsme čekali 8 let. Naše žádost, podaná v roce 2001 na zabezpečení přípojky při výměně střechy, čekáme přes urgence a stížnosti, dodnes (tedy už nečekáme, potřebovali jsme to před 7mi lety).

V roce 2003 mi poté, co ČEZu 2x upadl v poli nulák a vypálili i tak všechny zapnuté přístroje (čističku, čerpadla) 2x odpojili hodiny s tvrzením, že bylo nezbytné je prověřit, neb se točily pozpátku ( ani u jednoho odpojení jsme nebyli přítomni), proč se případně točily jinak než měly, jsme se nikdy nedozvěděli.

Zjara roku 2005 se pak najednou stalo tohle. Probudilo mě zvonění a když jsem vyšla ven, stáli tam, 2 muži v černém:o), hodiny už odpojené s odůvodněním černého odběru, protokol sepsaný.

Možnosti? Zaplatíte 850 tisíc, poté Vám bude umožněn nový odběr.

Nezaplatíte, bude na Vás podáno trestní oznámení, do doby vyřešení věci budete bez proudu.

Licitovali jsme půl dne a skončili na sumě 350, poté jsme se rozjeli shánět peníze a ty pak po 2 dnech Filip vezl kamsi do východních Čech. Nový elektroměr jsme dostali následné ráno kolem 5té hodiny.

Tuhle kauzu z článku sleduju už téměř rok, vlastně od chvíle, co se objevily první stížnosti" a po celou tu dobu zvažuju, že bych se s oznámením připojila. Celou tu dobu zvažuju všechna pro i proti.

Pro-je samozřejmě nejen to, že bychom možná dostali svých 350 tisíc zpět, ale taky to, že by bylo správné to udělat.

Proti – na ČEZu jsme naprosto závislí, bez elektřiny nepoteče voda, bude tma a zima, nemovitost se stane nepouživatelnou a bezcennou. Nikde v okolí žádný soused, od kterého by se dala provizorně natáhnout prodlužovačka…….. , netuším co by udělali, ale nevěřím, že by mi to jen tak prošlo:o).

Nakonec i dosavadní pozitivní vývoj věci je spíš  pro PROTI, obvinili zaměstnance ČEZu, nikoliv společnost, ale, je přece nesmysl, aby zaměstnanci dělali něco takového o své vlastní vůli, nebo se pletu??

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *