Přespíte, nebo život?

A co to vlastně žijeme?

Jsme rozmařilí a zpovykaní my Evropani, někteří víc, někteří míň, možná spíš každý po svém. Někdo by nešetřil na svém autě, na šperku pro manželku, kvalitním sportovním náčiní, případně alespoň, alespoň technickém vybavení dospívajících až dospělých dětí.

Tuhle padl můj zrak na výpis z bankovního účtu a mou pozornost upoutala položka 7.522,-Kč, ubytování za jednu noc v Pražském hotelu Marriott. Hezký hotel, mám ráda hezké věci, ale tenhle hotel je na mne hezký až moc. Mám ráda hezké věci, ale 7.522 se mi zdá jako zbytečné přepych i za týdenní pobyt v hotelu, tím spíš, že&.

Průměrně 6.600,- Kč ročně, tj. 550,- Kč měsíčně, 18.35 Kč denně, stojí internátní školní vzdělání jednoho dítěte v Bangladéši, jinde v Africe, Indii. Za 6.600,-Kč získá dítě nárok na vzdělání,zdravotní péči, ošacení, učební pomůcky, možnost spát ve vlastní posteli, jídlo 3x denně.

6.600 korun není málo peněz, ale mohou představovat výdaj, z kterého budete mít radost dýl než jednu noc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *