Zmrdi všech barev na stejné lodi!

Vypadá to, že poslanci odloží poslední deregulační krok o další 2 roky. Dle informací, které jsou k dispozici, a které byly i mediálně zveřejněny se zdá, že exministr Čunek stihl ještě na poslední chvíli využít svého aparátu k tomu, aby pro poslance připravil návrh novely zákona 107/2006 Sb., kterým se odkládá i tak už pouze částečná deregulace nájemného v ČR a to až do roku 2012.Na Českém trhu je prý něco mezi 400-500 tisíc bytů v soukromém vlastnictví, kterých se regulovaní nájmů týká, tedy početná voličská skupina, řekněme nějaký milion, možná milion a půl lidí, bydlících dotovaně, to určitě není skupina malá, a není se tedy co divit, že se ji rvou od hub všechny politické strany.

O co jde. Jde o to, že občané ČR, disponující v roce 89-90 listinami, nazývanými nájemní smlouva" mají dodnes zaručena ze zákona prazvláštní práva, např. předávat byt svým příbuzným, vyměnovat jej, a rovněž platit nájemné ve výši, které určuje stát. A stát určuje, takových nájemců je přece ten milion, možná milion a půl, zatímco vlastníků je jen nějakých 5, možná 6 tisíc, a mezi těch pár tisíc patří navíc i města a obce.

Sečteno a podtrženo, za laskavého přihlížení všech Českých politiků, dotuje, vyplácením sociálních dávek", formou přilepšování na nájemném, 5-6 tisíc vlastníků milion, možná milionu a půl nájemců.

Regulace měly skončit v roce 2010, ovšem, nyní si svorně všichni Čeští politici uvědomili, že je přece ta krize, a tudíž není možné sociálně slabé obyvatelstvo zatěžovat zbytečně ještě i předraženými nájmy.

Své sociální cítění rozhodně nepovažuji za nízké, ale pořád se nějak zdráhám pochopit, z jakého důvodu ještě nikoho nenapadlo zkoumat, kdo z regulovaných nájemníků je skutečně sociálně slabý, aby potřeboval dotovat. Mohu pochopit, že dotaci ( kterou by měl sice poskytovát stát, ale čert to vem) potřebuje 100letá nájemnice, ale těžko mohu pochopit, proč mám stejnou měrou dotovat úřednici z banky a jejího IT manžela. Nebo Křečka, vemte si, že nějaký vlastník má v bytě regulovaného poslance Křečka, který vydělá měsíčně v PS nějakých 80 tisíc a navíc má svou advokátní praxi.

Dost bylo apelování na Ministerstvo pro místní rozvoj, a tak jsem se včera obrátila na ministra Kocába, jsem přece menšina a mám lidská práva:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *