Z konečně dobře zavedené firmy, rovnou na Úřad práce!

Pokračování I. dílu 

Podané odvolání zřejmě nemělo naprosto žádný úspěch a příslušné Ministerstvo patrně rozhodlo, že jízda bez přední SPZ je tak závažný přestupek, že udělené potrestání ani nesnížilo. Adam se to dozvěděl tak, že ho při silniční kontrole dne 3.3. polajti" vysápli z auta, a sdělili mu, že řídil vozidlo bez oprávnění, protože mu ke dni 15.2.  bylo toto oprávnění odebráno, sice se strašně divili, že má řidičák u sebe a o tom, že by ho od 15.2.  sebe mít neměl, neví, ale z přestupku se tak stal trestný čin!

Po propočítání cen  poskytované služby a částek, které by musel, většinou bez dokladu vyplatit zaskakujícím kurýrům, nákladů na telefonní poplatky při každém předávání zakázky, jsme se dopočítali toho, že zisk by stačil zhruba tak na zaplacení silniční daně, plateb sociálního a zdravotního pojištění, bankovních poplatků a nákladů na kancelářské potřeby, a tak Adam sdělil všem svým klientům, že provoz své firmy musí bohužel ukončit. Z 8mi měsíců totiž teď může být měsíců 12, nebo taky 24.

Tak a co teď?!" zazněla řečnická otázka.

Tak teď zajdeš na Živnostenský odbor a přerušíš podnikání.

 Pak zajdeš za praktickou a požádáš ji o vystavení potvrzení o svém zdravotním stavu.

Pak zajdeš na Úřad práce a necháš se tam zaevidovat.

Když Ti najdou nějakou práci, půjdeš tam se svým zdravotním potvrzením, no a do doby, než Tě někdo s tím rozštěpem páteře a o 5 cm kratší nohou někam vezme, bude Ti stát vyplácet různé dávky pro Tebe a pro dítě, přispívat Ti na platby služeb, a platit za Tebe povinné odvody. Nakonec, tohle všechno jsme v tom odvolání zmiňovali.

No a příště si už snad budeš dávat pozor, abys neohrožoval bezpečnost silničního provozu, absenci přední poznávací značky ! "

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *