A máme tu nový politický model!

Možná by se z toho mohl stát "pěkný zvyk" pro budoucí  časy…

Poslanecká Sněmovna dnes kolvůkol poledne přijala 2 zákony ve stejné věci, jedním zrušila regulační poplatky z popudu ČSSD částečně, tím druhým, je pak zrušila z popudu KSČM zcela (pro návrh hlasovalo 90 poslanců. Spolu s ČSSD a KSČM hlasovaly i bývalé členky Strany zelených Olga Zubová a Věra Jakubková a nezařazený poslanec Evžen Snítilý), vzhledem k tomu, že "úplné zrušení" bylo odhlasováno později, mělo by to podle pravidla " pozdější platí" , platit, tedy, že nikdo neplatí.

Zdá se Vám to zmatečné? No, aspoň vidíte, že ten Senát, není zas tak úplně k ničemu:-)

Každopádně není to špatná strategie, možná by se v tom mohlo pokračovat i nadále, ubyly by hádky, spory, rozepře, pře, nekonečné vysvětlování a přesvědčování, a stačilo by tak málo, o každém zákonu hlasovat několikrát a přijmout jej ve všech navrhovaných variantách, všichni by byli spokojení a nikdo by se nezpronevěřil svým voličům.

Možná by posléze mohl tuto taktiku převzít i Senát a všechno by to vždycky nakonec rozlouskl až prezident tím, že by k podpisu pod zákonem, připojil kromě data i čas!

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *