Milada volá o pomoc, už dlouho….

aneb, co jsme si poctivě zabrali, si vzít nedáme!

Ačkoliv mám pro děti, bouřící se proti nejrůznějším konvencím,a toužících po svobodě a nezávislosti, velké pochopení,  s jejich názorem, na zabírání si cizího majetku, se zrovna neztotožňuji, no, možná mi prostě chybí dostatek odvahy, vybrat si nějaký cizí domeček a začít ho obývat a zasadit si na balkóně vlastní kytičky:-)

"Neodejdeme odtud, je to náš domov, jediný který máme!" řekl dnes na kameru ČT jeden z účastníků protestní akce svolané k Vile Milada. 

Ladronka, nebo Milada, prostě chátrající objekty na území Prahy, které obsadí skupina bezdomovců, pardon sqoterů, a prohlásí jej za vlastní, za svůj domov, bohužel jsem ještě nezaznamenala, že by toto obývání některému z chátrajících objektů, jakýmkoliv způsobem prospělo. Z ruiny, která nezbytně potřebuje zbourat, nebo zásadním způsobem opravit, se stane obývaná ruina, domov.

Celý dnešní den, 7 sqoterů chránících svůj domov a kol vůkol spousta jejich příznivců, na druhé straně najatá bezpečnostní agentura, 60 policistů, šéf Pražské policie a Ministr pro lidská práva.

A teď se na chvíli zasněte a zkuste si představit, že ve Vile Milada přebývá 7 Rómů, kolem pobíhají stovky členů a příznivců Demokratické strany, vzduchem létají zápalné lahve a policisté pod vedením svého nadřízeného Červíčka, nevědí, proti komu mají vlastně zasáhnout.

A jediný Kocáb snad ví, která lidská práva jsou v tomto případě na místě.    

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *