Takový tichý dům

to býval!

" Připrav se, že ráno začnou vedle bourat a sypat to do kontejnéru, taky to práší!" napsal mi večer Filip a já řekla, že se připravím a kolem půl jedné šla spát.
V půl 3tí mě probudil hluk jako na Perském tržišti, chvíli jsem poslouchala, pak vstala a vyhlídla z balkónu, vedle (ob dům) u penzionu, či ubytovny postávala skupinka asi 30ti tůristů, drmolících rychle a hlasitě, blíže neidentifikovatelným jazykem, kolem 3/4 je pojal dům.
Kolem půl 5té  jsem se probudila znova ( a později si všimla , že noci se prodlužují)
"Charla charla, charla charla!"
"Charla, charla."
"Charla charla, charla, charla!!"
Chvíli jsem přemýšlela kde jsem, jestli je léto nebo zima, který je rok,….., ujasnila jsem si, že jsem doma, je léto, rok 2009 a manželka jsem pořád 2., pak jsem vstala a šla se podívat z balkónu, ale to už se "charla,charla" ulicí vzdalovalo.
V půl 7 mě probudil velmi hlasitý a nepříjemný mužský hlas, když jsem se zaposlouchala, pochopila jsem, že někomu vysvětluje, jak rozúčtovává erotické služby, poskytnuté v zařízení vedlejšího domu, na džusy a chlebíčky. Zhruba po 5ti minutách jsem se rozhodla, že vstanu a začnu z balkónu vyhazovat nějaké těžší předměty, to už ale navigoval na výjezdu auta svých, již poučených kolegů, než jsem stačila poprvé nabít, odjeli všichni.
V 8 mě probudila první dávka suti, sesypaná tunelem z 3 poschodí do kontejneru v přízemí.
V 9 mě probudil technik od telefonů.
Dobré ráno:-)
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *