Když člověku není zrovna 2x hopsa hejsa

měl by se prý věnovat nějaké fyzické činnosti, protože při práci se prý na ledacos zapomene. Nevím přesně, co se pod pojmem " fyzická práce" myslí, ale pro mne to rozhodně není ani uklízení, ani práce na zahradě, ba ani žehlení, musí to být prostě právě tvůrčí, aby výsledný efekt rozehnal, případně přerazil všechny chmury.

A tak jsme se minulý týden pustili do  Labské předsíně…

Tu předsíň "vyrábíme" už 13tý rok, zpočátku jsme sádrokartonem podepřeli jednu část stropu, někdy před 5ti lety přibyla druhá část,která nepotřebovala podepřít, ale jen začistit. 3 roky jsem pak chodila  kolem sádrokartonových panelů opřených o zeď, připravených k zakrytí trubek, táhnoucích se z horní, do dolní koupelny.

Zčista jasna, před týdnem, se Filip do toho rohu pustil, úplně jsem se vyděsila, co se mu stalo!, ovšem o minulém víkendu pak překonal všechna má očekávání a do nově vytvořené části "zdi" vsadil skleněné destičky, které vyrobil v zimě.

Vzhledem k tomu, že se jedná výlučně o jeho dílo:-) zbyly na mne jen pomocné práci, typu " přines", "odnes", "podej", "přiřízni", "natři", ale i tak to bylo docela příjemné, zejména s ohledem na očekávaný výsledný efekt, a ten se nakonec dostavil:-)

/files/svetla11.jpg

/files/svetla12.jpg

A tak jsem si v pondělí nechala v prodejně se sanitární keramikou, namíchat na mokro, 25 kilo akrylátové, původně suché směsi, a v rámci zahánění chmur, zkusím příští týden všechny zdi předsíně "nahodit". No nakonec co že, kdyby se to nepovedlo, vždycky může přijít nějaký zedník:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *